Beta Diablo 4 już dziś. Blizzard ostrzega przed kolejkami

Beta Diablo 4 już dziś. Blizzard ostrzega przed kolejkami

Beta Diablo 4 już dziś
Beta Diablo 4 już dziś
Źródło zdjęć: © Polygamia | Polygamia
24.03.2023 13:58, aktualizacja: 24.03.2023 14:16

Otwarta beta Diablo 4 startuje już dziś, 24 marca. W przeciwieństwie do poprzednich testów, tym razem będzie to wydarzenie mniej hermetyczne, co będzie chwilą próby i prawdy dla serwerów Blizzarda. Ten zaś ma tego świadomość i ostrzega – szykujcie się na kolejki, gracze.

Pierwsze testy nowego Diablo już za nami. My już graliśmy i jeśli serwery Blizzarda pozwolą, to zagramy raz jeszcze. Otwarta beta Diablo 4 rozpoczyna się dziś, 24 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego i potrwa do 26 marca do godziny 21:00 czasu polskiego.

Jeśli brałeś/aś udział w beta testach dla preorderowców, to musisz wiedzieć, że w otwartej becie możesz skorzystać ze swoich poprzednich postaci. Otwarta beta Diablo 4 jest o tyle ciekawa, że będzie nieco inna od poprzedniego wydarzenia. Czego się spodziewać i na tym polegają te różnice?

Otwarta beta Diablo 4 – najważniejsze informacje

  • Po pierwsze, tym razem otrzymujemy dostęp do 5 klas, a nie 3 (nekromanta, druid, łotrzyk, barbarzyńca mający problem z balansem oraz czarodziej)
  • Rozpoczynająca się dzisiaj otwarta beta będzie (teoretycznie) mniej zabugowana, ponieważ Blizzard wypuścił aktualizację Diablo 4.
  • W otwartych beta testach będzie większa szansa na znalezienie przedmiotów legendarnych.
  • Sprawdź wymagania sprzętowe na PC dla otwartej bety Diablo 4.
  • Monitoruj działanie karty graficznej. Warto przezornie ustawić limit klatek na sekundę.
  • Jeśli twoi znajomi mają wątpliwości, czy mogą zagrać razem z tobą, bo np. korzystają z innej platformy, to możesz ich uspokoić, bowiem crossplay w Diablo 4 działa.
  • I niestety wszystko wskazuje na to, że trzeba przygotować się na kolejki...

Blizzard wie, że otwarta beta Diablo 4 będzie wyzwaniem

Community Manager Blizzarda zakomunikował graczom wprost: będą długie kolejki, szczególnie w piątek, 24 marca. Nic dziwnego, bo dostęp do bety jest darmowy, przez co nie zabraknie chętnych. Zresztą Diablo to już legendarna marka i ta nazwa działa na graczy jak magnes.

Gdy w najbliższy piątek ponownie otworzymy bramy dla absolutnie wszystkich, spodziewamy się bardzo dużej liczby osób. Będą długie kolejki, szczególnie w piątek, kiedy po raz pierwszy uruchomimy grę, oraz w okresach największego natężenia ruchu w regionach. Miniony weekend pomógł nam przewidzieć wydajność, jakiej oczekujemy w ten weekend, i będziemy wykorzystywać tę pojemność, aby celowo obciążać nasze systemy w ramach przygotowań do premiery. Podsumowując, chociaż wiemy, że może to być frustrujące, potrzebujemy kolejek, aby odpowiednio przetestować nasze usługi i projektujemy tak, aby mieć je przez jakiś czas

PezRadar, community managerKomunikat na forum Blizzarda

Diablo 4 – premiera i platformy

I faktycznie, pierwsze chwile poprzedniej bety były trudne. Nasz "rekord" wynosił 107 minut oczekiwania, jednak kolejnego dnia testów nikt z naszej redakcji nie czekał dłużej niż 2 minuty. Diablo 4 zadebiutuje 6 czerwca 2023 r. na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S. Otwarte beta testy Diablo 4 dotyczą wszystkich wskazanych platform.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)