Diablo 4 beta psuje topowe karty graficzne. "Moja 3080 Ti padła"

Diablo 4
Diablo 4
Źródło zdjęć: © YouTube

24.03.2023 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miniona beta Diablo 4 obnażyła naturalnie błędy i niedociągnięcia dręczące ten tytuł, ale to nie wszystko. Gracze twierdzą, że Diablo 4 uszkadza karty graficzne i to nie byle jakie.

Beta Diablo 4 to okazja, by przetrzebić piekielne siły, jednak ofiary możemy liczyć również w kartach graficznych – tak wynika z doniesień graczy. W sieci nie brakuje dość niepokojących informacji. Awaria kosztownego sprzętu nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

RTX 3080 Ti główną ofiarą

Zaczęło się niewinnie, bo od wpisu na forum Reddit, gdzie jeden z użytkowników stwierdził, że jego Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti VISION OC 12G dosłownie padła po około 20 minutach rozgrywki w Diablo 4. Po cutscence w kaplicy, wyłączyły się monitory. Restart nie pomógł – karta padła.

Kolejni gracze meldują o tym samym problemie

Sprawa zaczęła nabieram tempa, kiedy to na forum Blizzarda inni użytkownicy zaczęli meldować o tym samym problemie, więc skala jest już znacznie większa. Co istotne, najbardziej poszkodowani są posiadacze GeForce RTX 3080 produkcji Gigabyte.

Powtórka z New World

Ciekawe, czy na świecie istnieje gracz, który stracił kartę graficzną w New World (a takie przypadki się zdarzały) i teraz ponownie uszkodził sprzęt w Diablo 4. Wtedy zalecało się ograniczenie maksymalnej liczby klatek na sekundę, więc logika podpowiada, że dla bezpieczeństwa można to samo uczynić w beta Diablo 4.

Otwarta beta Diablo 4 już dziś

Open beta Diablo 4 startuje już dziś, 24 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego. Są to testy otwarte dla wszystkich graczy i zakończą się 26 marca 2023 r. o godzinie 21:00 czasu polskiego. Jeśli nie wiesz, jaki komputer jest potrzebny do rozgrywki, to sprawdź wymagania sprzętowe dla otwartej bety Diablo 4.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)