Aktualizacja Diablo 4. Otwarta beta otrzymuje poprawki

Aktualizacja Diablo 4. Otwarta beta otrzymuje poprawki

Diablo 4
Diablo 4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.03.2023 09:25

Otwarta beta Diablo 4 startuje 24 marca i będzie zgoła inna od poprzednich testów. Po pierwsze, różnica wynika z dostępnych klas postaci, a po drugie Blizzard wypuszcza aktualizację, która ma wyeliminować ważne błędy.

Za nami pierwsza faza beta testów Diablo 4, którą przeprowadzono z myślą o tych graczach, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe, więc było to dość hermetyczne wydarzenie. Na szczęście w planach Blizzarda jest też otwarta beta Diablo 4.

Przypomnijmy, że otwarte testy rozpoczną się 24 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego i zakończą się 26 marca o godzinie 21:00 czasu polskiego. Ta beta będzie nieco inna. Oczywiście należy spodziewać się większej frekwencji, ale to nie wszystko. Blizzard informuje o ważnej aktualizacji, która usprawni Diablo 4.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Diablo IV - wrażenia z bety. Czy warto czekać na premierę?

Otwarta beta Diablo 4 otrzymuje aktualizację

Na forum Blizzarda opublikowano szczegóły aktualizacji Diablo 4, którą opracowano z myślą o nadchodzących testach. Jest to próba wyeliminowania kilku poważnych błędów. Twórcy (w oparciu o sugestie graczy) pracują nad wieloma aspektami, w tym nad kondycją samych serwerów. Co do samej rozgrywki w Diablo 4, to sprawa wygląda tak:

  • Aktualizacja naprawia błąd licznika czasu odrodzenia Aszawy (world boss). Część graczy meldowała o niedostępności tego przeciwnika. Aszawa pojawi się 25 marca o godzinie 18:00 i 20:00 oraz 26 marca o godzinie 7:00 i 9:00. Bossa znajdziemy w rejonie "Strzaskanych Szczytów".
  • Łatka naprawia błąd, przez który licznik czasu w kolejce nie wyświetlał faktycznie czasu, przez co gracz niekiedy nie wiedział, ile jeszcze musi czekać.
  • Samo oczekiwanie w kolejce powinno być teraz krótsze.
  • Naprawiono błąd, przez który gracze nie mogli wybrać wysokich ustawień tekstur przy 16GB RAM.
  • Aktualizacja usprawnia interfejs. Ten zaś niekiedy nieprawidłowo pokazywał ukończone wyzwania jako "Nie rozpoczęte".

Powyższe poprawki dotyczą wszystkich platform (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S). Jeśli chodzi o same konsole, to aktualizacja naprawia błąd logowania w "kanapowym co-opie".

Otwarta beta Diablo 4 to więcej klas postaci

W trakcie otwartej bety Diablo 4 uzyskamy dostęp do 5 klas postaci, a nie 3 jak w przypadku poprzednich testów. Pamiętajmy, że na jednym koncie battle.net stworzymy maksymalnie 10 postaci. Jeśli braliśmy udział w poprzedniej becie, to nasze postacie przejdą do kolejnych testów, a po zakończeniu całego wydarzenia – zostaną skasowane.

Co do klas postaci, to Blizzard jest świadomy tego, że balans w Diablo 4 musi zostać poprawiony. Gracze raportowali, że barbarzyńca jest podejrzanie słaby w początkowej fazie rozgrywki, co odnotowali twórcy.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)