Battlefield 2042 opóźniony. Na szczęście gra wyjdzie jeszcze w tym roku

Battlefield 2042
Battlefield 2042

16.09.2021 09:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przesuwania premier ciąg dalszy. Plaga opóźnień dotknęła również EA, które potrzebuje więcej czasu na dokończenie Battlefield 2042.

O potencjalnym przesunięciu premiery Battlefield 2042 plotkowano od kilku dni. Najczarniejszy scenariusz zakładał, że na najnowszą odsłonę serii poczekamy nawet do przyszłego roku. Na szczęście zmiana nie będzie aż tak drastyczna.

Początkowo Battlefield 2042 miał się ukazać 21 października. Jak informują twórcy w oficjalnym oświadczeniu, "tworzenie gry w dobie pandemii spowodowało wiele nieprzewidzianych wyzwań", stąd decyzja o zmianie terminu premiery.

Battlefield 2042 ma się finalnie ukazać 19 listopada. Decyzja ma pomóc EA sprostać oczekiwaniom graczy i pozwoli na zaprezentowanie tytułu, który spełni oczekiwania wszystkich.

Twórcy podkreślają jednocześnie, że obiecana otwarta beta również pojawi się nieco później, ale szczegóły odnośnie konkretnej daty poznamy dopiero za jakiś czas.

Na zmianę daty premiery nerwowo zareagowała nowojorska giełda. Akcje EA spadły o 7 proc. ze 145 dolarów do 136. Wartość giganta wyceniana jest na 39 mld dolarów.

Przypomnijmy, Battlefield 2042 trafi na pecety, konsole PlayStation 4, Xbox One oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Przy czym warto odnotować, że na starej generacji konsol rozgrywka będzie... o połowę gorsza. Zamiast 128 graczy, zagramy jednocześnie w maksymalnie 60 osób.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)