Battlefield 2042, Battlefield Portal i nadchodząca beta

Battlefield 2042, Battlefield Portal i nadchodząca beta

Battlefield 2042
Battlefield 2042
23.07.2021 14:05

Trochę się tego nazbierało, więc podsumujmy. Do Battlefield 2042 dołączy Battlefield Portal. Będzie też otwarta beta. Ale po kolei.

Battlefield 2042 to obecnie najbardziej trendujące hasło na Twitterze. I nie ma się co dziwić. O grze mówią wszyscy i wszędzie. Od czwartku głównym powodem jest Battlefield Portal, a więc wielka obietnica rozbudowanego edytora map. Na papierze brzmi to imponująco.

Co bardziej rzutcy twórcy dostaną możliwość nie tylko ustawiania zasad rozgrywki, ale również wpływu na nią i mieszania nowości z elementami z poprzednich odsłon serii Battlefield. Efektem są, chociażby żołnierze "piątki" w realiach przedstawionych w najnowszej części. Jeśli wierzyć twórcom, wszystko ma być proste, intuicyjne i przede wszystkim ekstremalnie grywalne.

Kolejny, chyba jeszcze bardziej wydatny przykład. Dzięki Battelfield Portal będziemy mogli rozgrywać mecze na mapach znanych z Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 czy Battlefield 3. Czego chcieć więcej?

Battelfield nie dla pojedynczego gracza

Niektórzy, odpowiadając na zadane pytanie, mówią: brakuje fabuły. Tej bowiem nie było i nie będzie. Osobiście kampanie fabularne w ostatnich dwóch odsłonach traktowałem, jak przeciągnięte samouczki. Ale rozumiem żal graczy. Kampania była i już nie wróci, tymczasem ceny idą w górę. I tu nawet bitwy na "niespotykaną dotąd skalę" nie pomogą. Bo o sukces Battlefield 2042 chyba nikt nie drży. No i rzecz bardzo ważna – Battlefield Portal nie będzie dodatkowo płatny. Lekcja z "piątki" została wyciągnięta.

Z lepszych informacji. We wrześniu EA Dice zaprosi wszystkich graczy na otwartą betę. A więc zanim wydamy te 270 zł za wersję na PlayStation 5, będziemy mogli zobaczyć czy gra jest warta świeczki. Nie jest natomiast znana konkretna data.

Oficjalna premiera Battlefield 2042 nastąpi 22 października. Gra trafi na pecety oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Najnowszą odsłonę uruchomimy również na PS4 i Xone, ale tam będziemy musieli liczyć się z walkami na mniejszą skalę.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)