Assassin's Creed Valhalla: problemy z przenoszeniem sejwów

Assassin's Creed Valhalla: problemy z przenoszeniem sejwów

Assassin's Creed Valhalla: problemy z przenoszeniem sejwów
Źródło zdjęć: © Xbox DVR | D3m0nicAnGeL13
23.11.2020 09:39, aktualizacja: 02.03.2022 13:25

"Assassin's Creed Valhalla" oferuje możliwość przenoszenia zapisanych stanów gry między konsolami Xbox, PlayStation oraz PC. Jak się jednak okazuje, mogą wystąpić z tą funkcją problemy.

Złą wiadomość zasygnalizowała Lucy James z Gamespotu. Gdy przenosiła zapisy z "Assassin's Creed Valhalla" z Xbox Series X na PlayStation 5 i z powrotem - osiągnięcia i trofea przestały w grze w ogóle działać.

Dla kontekstu warto wspomnieć: mechanizm "cross-save" sprawia, że przenosząc save'y z danej platformy na drugą nie zyskujemy automatycznie osiągnięć. W tym przypadku jednak okazało się, że system osiągnięć/trofeów całkowicie odmówił posłuszeństwa, także dla nowych osiągnięć, które powinny się odblokowywać na bieżąco.

W grze mogą przydarzyć się inne usterki, także związane z osiągnięciami na konsolach Xbox. W niektórych przypadkach "acziki", które polegają na wykonaniu konkretnej liczby zadań przestały odświeżać się w systemowym liczniku w menu Xboxa.

Na Reddicie pojawiły się również inne wzmianki. Między innymi o tym, że niektóre osiągnięcia związane z postępami w głównym wątku - także nie pojawiały się u wybranych graczy, I to pomimo tego, że osiągnęli stosowny punkt (np. dotarli do Anglii po raz pierwszy) w trybie fabularnym.

Przy okazji, słowo ostrzeżenia: jeśli przeskakujecie z PlayStation 4 na PS5, a graliście w "Valhallę", to wasze zapisane stane gry będą działać, ale "trofki" będziecie musieli wbijać od nowa. To akurat feature, a nie bug.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)