Zmien skórke
Logo Polygamii

Arystokracja i motłoch w Fallout 76

Doskonały role-playing czy może faktycznie ktoś czuję się lepszym, bo posiada subskrypcję?

O tym, że wprowadzenie subskrypcji Fallout 1st do Fallouta 76 nie było najlepszym pomysłem ze strony wydawcy, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Nie dość, że sam pomysł spotkał się z dużą krytyką ze strony graczy, to na dodatek bonusy wynikające z posiadania subskrypcji nie działają, tak jak powinny. Te mankamenty nie przeszkodziło jednak niektórym graczom w zakupieniu subskrypcji i ponownym odwiedzinom Zachodniej Wirginii.

I tu pojawia się problem, bowiem część graczy nękała osoby z subskrypcjami tylko za to, że je posiadali. Gdy ktoś użył specjalnej emotki albo miał na sobie osławiony pancerz Strażnika, to od razu był atakowany. Brzmi to trochę jak kłótnia pomiędzy dziećmi w piaskownicy, ale to nie koniec perypetii z Falloutem 76, a w zasadzie jej początek. Po tym jak przedszkolaki z lepszymi zabawkami… to znaczy gracze z subskrypcją Fallout 1st byli regularnie atakowani, postanowili się w końcu zjednoczyć i założyć klan Apokaliptycznej Arystokracji.

Jak głosi stare przysłowie: Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie i teraz to subskrybenci atakują wszystkich, którzy grają w podstawową wersję gry. Dodatkowo, “arystokracja” tworzy różnego rodzaju memy, które wyśmiewają “motłoch”, co założyciel klanu (użytkownik VectorZarak) uważa za niewinne żarciki i po części stanowi odpowiedź na złe traktowanie subskrybentów. Przyznaje, że w chwili zakładania grupy nie miał wykupionej usługi. Dodaje również, że klan jest miejscem dla wszystkich, którzy wcześniej byli nękani z powodu wykupienia abonamentu. “Coś, co zaczęło się jako żart, szybko przerodziło się w bezpieczną przystań, w której gracze posiadający subskrypcję mogą otwarcie dyskutować na tematy Fallout 1st bez gróźb i przeszkód.” – powiedział VectorZarak serwisowi Polygon.

Cóż, nie wszyscy wydają się tak łagodnie podchodzić do tego tematu i część klanowiczów (obecnie jest ich około 300) otwarcie przyznaje, że czuje się lepszymi z tytułu posiadania subskrypcji. Oto kilka najciekawszych wypowiedzi:

Dołączamy (do Klanu Arystokracji – przyp. red.), ponieważ jesteśmy lepsi od innych.

Jesteśmy ponad motłoch i zamożniejsi niż cała reszta! Po co mamy się męczyć na publicznym serwerze, kiedy możemy gromadzić legendarne przedmioty dla siebie i sprzedawać je potem z ogromnym zyskiem.

Dołączyłem do klanu arystokracji, żeby przetrzebić kilku wieśniaków.

Wszyscy dodają potem, że wypowiedzi stanowią jedynie element gry i trollowanie nie jest niczym niezwykłym w Internecie. Co zatem z obraźliwymi memami?

Zmierzając powoli do końca, członkowie klanu zdają sobie sprawę, że Fallout 76 nie jest w najlepszym stanie, ale dzięki opłacaniu subskrypcji wierzą, że gra będzie kiedyś lepsza, a deweloperzy też muszą z czegoś dostawać pensje. Tylko czy tym faktycznie powinni przejmować się gracze?

Kilka słów ode mnie, pisząc tego newsa poczułem się jak redaktor szkolnej gazetki, który opisuje, co aktualnie dzieje się na boisku. Nie powiem, było to nawet zabawne. A chyba najlepszym podsumowaniem całej tej sprawy jest komentarz jednego z internautów:

Nie wiedziałem, że graczy Fallouta 76 jest tylu, że mogą podzielić się na dwa obozy.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mirek83
Użytkownik

Ironią losu będzie jeśli okaże się, że ta cała drama przyciągnie więcej graczy niż wszystkie inne promo wydawcy. Nic tylko czekać na wybuch rewolucji i rządu komunistów ew. imperialistów.

ZmanieryzowanyTim
Użytkownik

“Nie wiedziałem, że graczy Fallouta 76 jest tylu, że mogą podzielić się na dwa obozy” 😀

Myślę, że generalnie ta mała satyryczna wojenka raczej się Bethesdzie nie przysłuży. Przebywanie w takim świecie na dłużej nie brzmi zbyt zabawnie.

Popularne wpisy

Popularne Gry