Zmien skórke
Logo Polygamii

“Leżenie kopiącego”, czyli subskrypcja Fallout 1st w ogniu krytyki

Déjà vu?

Wprowadzenia Fallout 1st, abonamentu do Fallouta 76, który zapewnia graczom różnego rodzaju bonusy, w tym możliwość grania na prywatnych serwerach z siedmioma innymi znajomymi, nie spotkało się z dobrym przyjęciem. Pomijając już fakt, że niektóre z tych rzeczy w pierwotnych założeniach miała być pełnoprawną częścią gry dostępną dla wszystkich, to, podobnie jak rok temu, wydawca wprowadza kolejne zmiany, powodując tym samym jeszcze więcej szkód.

Gracze, jak się łatwo domyślić, nie pozostawili na Bethesdzie suchej nitki. Fora, jak choćby Reddit, pełne są wpisów wyśmiewające absurdalność samego pomysłu czy cenę, która jest znacznie wyższa od większości abonentów dostępnych na rynku. Inni sugerują, że dotychczasowi posiadacze Fallouta 76 powinni dostać wszystkie dodatki za darmo, a abonament powinien być skierowany do nowych graczy i tym samym rozpocząć proces transformacji na model free-to-play.

Do tego sama skrzynia na łupy z nielimitowanymi miejscami nie działa jak należy i powoduje, że wszystkie przedmioty, które do niej trafią bezpowrotnie przepadają. Co najlepsze, społeczność gry od dłuższego czasu prosiła deweloperów o zwiększenie pojemności skrzyń, ale Ci twierdzili, iż ta zmiana zbyt mocno obciąży serwery. Widać – wybaczcie kolokwializm – jak się popieści, to się wszystko zmieści.

A co z prywatnymi serwerami? Może chociaż one działają? Cóż, nie do końca. Posiadacze abonamentu informują, że są to tak naprawdę puste obszary, na których nie ma wrogów, surowców, a skrytki z łupami są całkowicie wyczyszczone. Do tego brak kontroli nad tym kto może wejść na nasz serwer – gospodarze (osoby posiadające subskrypcje) twierdzą, że nie mogą swobodnie zapraszać swoich znajomych, tak jak to było napisane na stronie promującą usługę.

Właśnie, wisienką na torcie okazała się fakt, że Bethesda nie zarejestrowała domeny strony, na której pojawiła się informacja o usłudze. Jeden z użytkowników postanowił wykorzystać sytuację i wykupił adres strony, by przerobić komunikat na bardziej… niecenzuralny, tak by wyśmiewał on wydawcę i jego politykę. Zrzuty ekranu dostępne na dole.

Największym wygranym całej tej sytuacji jest The Outer Worlds, które już przy okazji pierwszej zapowiedzi zostało okrzyknięte “tym lepszym Falloutem”. Teraz, ta narracja ze strony graczy jeszcze bardziej się nasiliła, a sama gra zbiera bardzo wysokie noty. Najwyższą oceną może pochwalić się wersja na PS4 – 86% w serwisie Metacritic.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nikodemsky
Użytkownik

gdzie wspomniane zrzuty? :f

Deniryer
Użytkownik

Ja nawet nie wiem jak to skomentować…

Btw. Bugfiesta (czyt. Bethesda) odpowiedziała na zarzuty graczy… Oni już nie kopią w stronę jądra ziemi… właśnie przeszli na wylot.

Przynajmniej teraz już wiem na 100%, że używają AWS jako serwery, więc ich poprzednie wymówki, że serwery by nie wytrzymały także są kłamstwem – po prostu nie chcę płacić za mocniejszą moc przerobową.

s.p.
Użytkownik

” gospodarze (osoby posiadające subskrypcje) twierdzą, że nie mogą swobodnie zapraszać swoich znajomych, tak jak to było napisane na stronie promującą usługę.” Gorzej. Nie da się zablokować dołączania do gry przez znajomych…

Popularne wpisy

Popularne Gry