Epic vs Apple. Giganci poszli do sądu. Są pierwsze ustalenia

Epic vs Apple. Giganci poszli do sądu. Są pierwsze ustalenia

Epic vs Apple. Giganci poszli do sądu. Są pierwsze ustalenia
25.08.2020 12:11, aktualizacja: 25.08.2020 14:49

W Sądzie Okręgowym Północnego Okręgu Kalifornii ruszył proces, który Epic Games wytoczył firmie Apple. Jest już pierwsze postanowienie.

Sprawa Epic vs Apple ruszyła. Sprawę prowadzi Yvonne Gonzalez Rogers i zdążyła wydać pierwsze, wstępne postanowienie. W jego myśl Apple nie może zablokować Unreal Engine na swoich stronach i w sklepie. Sędzina orzekła, że taki ruch byłby nadużyciem.

Przeciwny temu jest Apple. Gigant twierdzi, że wspomniana spółka jest wydmuszką i należy ją traktować jako jeden byt. Epic  oczywiście zaprzecza.

W uzasadnieniu czytamy, że silnik Unreal podlega umowie z Epic Games International SARL (skrót od francuskiej wersji "spółki z ograniczoną odpowiedzialnością" – red.), które jest osobną spółką. Nie może być zatem brany pod uwagę w sporze pomiędzy dwoma gigantami. Nie oznacza to jednak, że "Fortnite" wróci na Apple Store'a.

Yvonne Gonzalez Rogers nie była natomiast skłonna przywrócić gry na urządzenia giganta z Cupertino. Sędzina miała powiedzieć, że winę za sytuację ponosi Epic. W związku z tym "nie można mówić o nieodwracalnych szkodach, gdy wyrządziło się szkody samemu" – cytuje Gonzalez Rogers serwis Engadget.

O co w tym wszystkim chodzi? Oczywiście o pieniądze. Epic Games postanowił wprowadzić system bezpośrednich płatności w swojej grze "Fortnite". Powód był prosty – chęć ominięcia 30-procentowej marży Apple.

Nie spodobało się to ekipie Tima Cooka i gremialnie podjęli decyzję: naruszono regulamin, w rezultacie gra wypada z ich platformy. Na tym jednak się nie skończyło. Apple zagroził zablokowaniem możliwości wspierania silnika Unreal Engine na platformach iOS i macOS.

To dopiero preludium do rozprawy, która  ma szansę ciągnąć się tygodniami. Co w tym czasie robi Epic? Organizuje turniej anty-Apple. Bo grunt to mieć dystans.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)