Ambitne plany CD Projekt. Chodzi o nowego Wiedźmina

Wiedźmin 3, The Witcher 3
Wiedźmin 3, The Witcher 3
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red

09.09.2022 10:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CD Projekt podtrzymuje to, o czym mówiono podczas oficjalnej zapowiedzi Wiedźmina 4. Twórcy mają w planach więcej niż jedną grę. Ambitne plany zakładają stworzenie nowej wiedźmińskiej sagi.

O Wiedźminie 4 wiadomo tyle, że znajduje się w fazie preprodukcji. No, może ciut więcej. Prace mają przebiegać bez crunchu, studio rezygnuje z własnego silnika i wykorzysta technologię Unreal Engine. Wiadomo też, że CD Projekt Red planuje wydać nie tylko Wiedźmina 4, ale i kolejne części nowej sagi.

W trakcie prezentacji związanej z wynikami finansowymi padły interesujące słowa na temat przyszłości wiedźmińskiego uniwersum. Być może słowa Adama Kicińskiego zdradzają plany CD Projekt na najbliższe dziesięciolecie.

Mówiliśmy, że będzie nowa saga, jednak aktualnie skupiamy się na preprodukcji pierwszej gry. Planujemy stworzyć ich jednak więcej. Pierwsza saga składała się z trzech części, teraz też planujemy wydać więcej niż jedną, ale aktualnie znajdujemy się na etapie preprodukcji pierwszej części nowej wiedźmińskiej sagi.

Adam KicińskiPrezes CD Projekt

W myśl zasady, że nie samym Wiedźminem człowiek żyje, warto wspomnieć o Cyberpunk 2077. Tytuł doczeka się DLC o nazwie Phantom Liberty i zadebiutuje w przyszłym roku. Zdecydowanie wcześniej, bo już za kilka dni, na platformę Netflix trafi Cyberpunk: Edgerunners. Premiera odbędzie się 13 września.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)