Bieg przez Płotki. Darmowa gra od CD Projekt Red

Bieg przez Płotki. Darmowa gra od CD Projekt Red

Bieg przez Płotki, Roach Race
Bieg przez Płotki, Roach Race
Źródło zdjęć: © Google Play
08.09.2022 13:41

CD Projekt Red przygotował darmową grę mobilną z uniwersum Wiedźmina. Bieg przez Płotki, a w wersji angielskiej Roach Race to prosta produkcja, która jednak może zyskać sporą popularność. Póki co twórcy nie mogą narzekać na opinie graczy.

Czekamy na nową odsłonę Wiedźmina, na DLC do Cyberpunka 2077, a CD Projekt Red zajmuje się innym projektem. Bieg przez Płotki to darmowa gra mobilna osadzona w uniwersum Wiedźmina. Poświęcona jest ona ważnej postaci w całym wiedźmińskim uniwersum. Chodzi o konia, na którym świat przemierzał Geralt, czyli o Płotkę.

Bieg przez Płotki, w wersji angielskiej Roach Race, to gra, którą gracze znają już od jakiegoś czasu. Powstała ona jako easter egg i aktywność poboczna w Cyberpunk 2077. Teraz każdy może ją pobrać na swój smartfon i postarać się wykręcić jak najlepszy wynik podczas biegu z przeszkodami.

Udostępniona przez CD Projekt produkcja jest niezwykle prostą grą. Przypomina nieco popularną minigrę znaną z Google Chrome, gdzie możemy pokierować dinozaurem, pomagając mu w omijaniu przeszkód, które napotyka na drodze.

Płotką sterujemy przez dotykanie ekranu w dowolnym miejscu. Jeden dotyk to skok, dwa - podwójny skok, trzy - chwilowa nieśmiertelność. Ta ostatnia przydaje się, gdy w jednym miejscu pojawia się wiele przeszkód. Trzeba jednak korzystać z tej opcji rozważnie, potrzebuje chwili na ponowne naładowanie, więc należy zastanowić się, kiedy warto jej użyć.

Aplikacja Roach Race jest dostępne zarówno w sklepie Google Play, jak i w App Store, w związku z czym mogą ją pobrać zarówno użytkownicy urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Obecnie w sklepie Google gra ma 414 opinii i średnią ocen na poziomie 4,8. To zdecydowanie dobry start.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)