Aliens: Dark Descent na nowym zwiastunie. Poznaliśmy niuanse rozgrywki

Aliens: Dark Descent na nowym zwiastunie. Poznaliśmy niuanse rozgrywki

Aliens: Dark Descent
Aliens: Dark Descent
Źródło zdjęć: © Tindalos Interactive
26.05.2023 15:53

Aliens: Dark Descent pojawia się na nowym materiale, który przybliża występujące w grze mechaniki rozgrywki. Kontakt z "organizmem doskonałym" wymaga od gracza dobrania odpowiedniej taktyki i przemyślanych działań.

Ty jesteś dowódcą, a twoją bronią jest twój oddział – te słowa najlepiej oddają charakter i ducha Aliens: Dark Descent. Nie ma co liczyć na tytuł utrzymany w konwencji wybitnego Alien: Isolation. Oczywiście to nie jest zarzut, ba, dzieło Tindalos Interactive zapewni ciężki klimat i chwile grozy.

Aliens: Dark Descent kładzie duży nacisk na elementy taktyczne. W toku rozgrywki przejmujemy kontrolę nad grupką kosmicznych Marines i walczymy o przetrwanie nie tylko z ksenomorfami, ale też wrogo nastawionymi frakcjami ludzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

The Lord of the Rings: Gollum - na pewno mamy 2023 rok?

Jak wygląda rozgrywka w Aliens: Dark Descent?

Unikalny system zachowania oddziału sprawia, że nasi żołnierze sprawnie zareagują na każdy rozkaz. W sytuacjach "podbramkowych", gdy będziemy mocno przytłoczeni walką, skorzystamy z trybu spowalniania czasu. Ten zapewni nam cenne sekundy na uspokojenie sytuacji, a dodajmy, że ksenomorfy potrafią wyskoczyć nagle i są wybitnie szybkie. To wymusza na graczach zachowanie nieustannego skupienia

Każde starcie będzie wyjątkowe, ponieważ ksenomorfy dostosowują się do naszego zachowania, niejako analizując naszą taktykę. Coś, co sprawdziło się wcześniej, nie gwarantuje zwycięstwa z kolejnej konfrontacji. Wspomniałem coś o nieustannej czujności?

Miotacz ognia sprawdzi się również jako narzędzie defensywne; używając go, możemy pokryć dany obszar ogniem, przez co wrogowie zaczną szukać innej drogi, a to z kolei da nam cenny czas. Legendarne działka strażnicze ("Obcy – Decydujące starcie") wyczyszczą teren, a nawet jeśli nie, to zaalarmują gracza o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Twórcy deklarują, że w Aliens: Dark Descent eksplorować będziemy "rozległe i otwarte" poziomy. Nasze wypady będą wymagające. Dbanie o zasoby to jedno: w grze musimy kontrolować poziom stresu żołnierzy. Ten, gdy zginie, przepada na zawsze. Po każdej misji wrócimy na swój statek, gdzie do dyspozycji mamy centrum leczenia, ośrodek badań i rozwoju technologii a w razie potrzeby zrekrutujemy kolejnych marines (mamy 5 klas).

Aliens: Dark Descent – data premiery

Aliens: Dark Descent zadebiutuje 20 czerwca 2023 r. na PC PlayStation 5, PlayStation 4 Xbox Series X|S oraz Xbox One.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)