GTA San Andreas na Unreal Engine 5. Tak widzi to fan

GTA San Andreas na Unreal Engine 5. Tak widzi to fan

CJ z GTA San Andreas w wersji na Unreal Engine 5
CJ z GTA San Andreas w wersji na Unreal Engine 5
Źródło zdjęć: © YouTube
22.05.2022 11:31

GTA San Andreas na silniku Unreal Engine 5 mogłoby spełnić oczekiwania graczy, którzy wciąż czekają na udane odświeżenie tej kultowej produkcji. Jeden z fanów postanowił przygotować materiał, w którym zaprezentował swoją wizję odnowionego San Andreas.

GTA San Andreas na silniku Unreal Engine 5? Niestety, na tę chwilę nic nie wskazuje, by były takie plany. Można jednak przyjrzeć się pracy fanów, którzy wykorzystują swoje talenty, w celu zaprezentowania koncepcji remake'u z prawdziwego zdarzenia.

Zwiastun koncepcyjny prezentujący GTA San Andreas wykonane na silniku Unreal Engine 5 przesiąka klimatem oryginalnej gry. Podkład muzyczny stanowi zmiksowana wersja utworu Still D.R.E., która choć nie pojawiła się w GTA San Andreas, niewątpliwie kojarzy się z klimatem amerykańskich gangów z lat dziewięć dziesiątych i dwutysięcznych. Nie bez powodu zresztą pojawiła się w stacji West Coast Classics w GTA V.

Udostępniony na kanale TeaserPlay materiał to w większości zestaw statycznych ujęć, na których widzimy co najwyżej proste animacje postaci i pojazdów. Jest jednak to, co w GTA San Andreas najważniejsze, czyli Grove Street.

W krótkim materiale możemy też zobaczyć całkiem nowy model CJ'a, pojazdy, które kojarzymy z oryginalnego San Andreas, a także usłyszeć kilka cytatów głównego bohatera. Nie ma co ukrywać, nie zwala z nóg. Połączenie starych modeli z nowym silnikiem nie prezentuje się idealnie, a fakt, że zwiastun jest bardzo statyczny, trochę psuje jego odbiór.

Mimo to nie mam wątpliwości, że GTA San Andreas w takiej odsłonie mogłoby podbić serca fanów znacznie łatwiej, niż miało to miejsce w przypadku GTA: The Tirlogy - Definitive Edition.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)