Unreal Engine 5 i jego możliwości. Dino Crisis w nowoczesnym wydaniu

Unreal Engine 5 i jego możliwości. Dino Crisis w nowoczesnym wydaniu

Dino Crisis odtworzone na Unreal Engine 5
Dino Crisis odtworzone na Unreal Engine 5
Źródło zdjęć: © YouTube
15.07.2022 14:56

Jeśli powstałaby lista najbardziej wyczekiwanych remake'ów, to Dino Crisis z całą pewnością pojawiłoby się w tym zestawieniu. Niestety nie zanosi się na to, aby w ręce graczy trafiła oficjalna, uwspółcześniona wersja gry. Sytuację ratują fanowskie projekty.

Dino Crisis remake - marzenie wielu graczy

Dino Crisis to jedna z tych gier, które śmiało można nazwać "kultową". Wydany w 1999 roku survival horror potrafił nieźle przerazić. Oczywiście mowa o tamtych czasach. Dziś, patrząc na gameplay, również można się przestraszyć, ale bardziej za sprawą przestarzałego, archaicznego modelu rozgrywki, który aż prosi się o ambitny remake.

Capcom spuszcza zasłonę milczenia na potencjalny remake, jednak gamingowy ekosystem nie znosi próżni. Do akcji wkraczają fani, uzbrojeni po zęby w kreatywność oraz - tak jak w tym przypadku -  potężne narzędzie, jakim jest silnik Unreal Engine 5. Studio graficzne TeaserPlay publikuje autorską wizję uwspółcześnionej wersji Dino Crisis. W produkcji wykorzystano wszystkie dobrodziejstwa, jakie oferuje narzędzie od Epic Games: Lumen, Nanite, Screen space ray tracing, Global Illumination shader.

Lubisz Dino Crisis? Czekaj na Instinction

Twórcy podkreślają, że jest to jedynie fanowski projekt, mający pokazać możliwości UE5. Nie istnieją plany wydania gry. Jednocześnie studio ma nadzieje, że właśnie takie inicjatywy przełożą się na wzrost zainteresowania tematem i zwiększą szansę na powstanie oficjalnego Dino Crisis. Być może część z tych oczekiwań zostanie spełniona przez grę Instinction.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)