Age of Empires IV zobaczymy już 10 kwietnia! I jeszcze parę nowości

Strona głównaAge of Empires IV zobaczymy już 10 kwietnia! I jeszcze parę nowości
17.03.2021 15:28
Age of Empires IV
Age of Empires IV
Źródło zdjęć: © Microsoft Studios

Microsoft nie próżnuje. Tak jak postanowił, że przywróci Age of Empires do świetności, tak robi. Na specjalnym evencie, poświęconym wyłącznie tej serii, pokazane zostanie w końcu "Age of Empires IV".

bEEMHnhh

10 kwietnia o 17:00 odpalone zostanie wydarzenie "Age of Empires: Fan Preview". A w jego ramach mamy zobaczyć, wszystko, co aktualnie dzieje się z serią. Całość zajawia nam krótkie wideo, a w nim - niecałe 3 sekundy rozgrywki z "Age of Empires IV".

Co konkretnie zobaczymy? Gameplay, cywilizacje, kampanię i jeszcze więcej. Co brzmi jak pełen pokaz gry i jej wszystkich atutów. Co z kolei brzmi jak zaawansowany etap produkcji i premiera "bliżej niż dalej".

bEEMHnhj

Oprócz tego będzie też garść nowości związanych z definitywnymi edycjami "AoE II" i "III".

Pograłem w odświeżone Age of Empires III. Nadal genialna gra, ale mam parę wątpliwości
Pograłem w odświeżone Age of Empires III. Nadal genialna gra, ale mam parę wątpliwości

Tak naprawdę "Age of Empires IV" zostało niejako zapowiedziane już w 2005 roku, podczas premiery "trójki". Wprost taka informacja nie padła, ale Ensemble Studios zamieściło w oficjalnym artbooku do kolekcjonerskiej edycji gry grafiki, przedstawiające czwartą i piątą odsłonę serii - w XX wieku i w przyszłości.

Ale to już wszystko historia. W nowym rozdziale "Age of Empires" Microsoft w 2017 roku zapowiedział, że jednak "IV" będzie, tak samo jak remastery wszystkich dotychczasowych części. Obietnicy dotrzymał - trzy części kultowej strategii znów błyszczą, a najbardziej ta z numerem jeden i dwa, gdzie zamiast podbicia tekstur zrobiono wszystkie od nowa.

bEEMHnhp

Tymczasem "Age of Empires IV" nie przesunie serii chronologicznie bliżej współczesnym czasom, a wróci do średniowiecza, więc epoki z drugiej, chyba najbardziej lubianej części serii.

Twierdza: Władcy wojny to świetny tytuł... gdyby wyszedł 15 lat temu [Recenzja]
Twierdza: Władcy wojny to świetny tytuł... gdyby wyszedł 15 lat temu [Recenzja]
bEEMHnif