Activision Blizzard w rękach Microsoftu. Koreańczycy dają zielone światło

Trwa walka o finalizację spektakularnej transakcji, w myśl której Activision Blizzard znajdzie się w rękach Microsoftu. Kolejny kraj wyraża zgodę na przejęcie.

Phil Spencer
Phil Spencer
Źródło zdjęć: © YouTube

30.05.2023 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

26 kwietnia Brytyjski Urząd Ochrony Konsumentów (CMA) wydał oświadczenie, które nie pozostawia złudzeń – nie ma zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Decyzja była zaskakująca, jeśli uwzględnimy sygnały, jakie docierały do branży pod koniec marca.

Po ogłoszeniu tej decyzji, byliśmy świadkami giełdowego zawirowania, ale wszystko wskazuje na to, że giganci branży nie poddadzą się. Brand Smith zapowiedział, że Microsoft na tym nie poprzestanie i nadal będzie dążył sfinalizowania tej transakcji. Teraz otrzymujemy informację, że kolejny kraj wyraża zgodę i daje zielone światło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Korea Południowa jest "na tak"

Zakup Activision Blizzard przez Microsoft został zatwierdzony przez Korea Fair Trade Commission, czyli regulatorów z Korei Południowej. Organ nadzoru finansowego twierdzi, że ta transakcja nie będzie problematyczna dla koreańskiego rynku gier konsolowych, ze względu na niski udział tytułów opracowanych i dystrybuowanych przez obie firmy.

Microsoft ma problemy?

Najnowszy raport finansowy Microsoftu wskazuje, że co prawda gigant branży może pochwalić się wzrostem przychodów rok do roku, ale sprzedaż konsol Xbox wyhamowała:

  • wynik jest gorszy o 30 proc., niż w analogicznym okresie poprzedniego roku;
  • ogólne przychody z gier spadły o 4 proc.;
  • jednak dochód netto Microsoftu w ujęciu rocznym wynosi 18,3 mld, czyli o 9 proc. więcej rok do roku.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.