wersja robocza

A tak wygląda nowy Spider-Man na PS4. Naprawdę nie jest źle

Strona głównaA tak wygląda nowy Spider-Man na PS4. Naprawdę nie jest źle
12.11.2020 09:59
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

IGN dokonał gruntownej analizy tego, jak wygląda Marvel's Spider-Man: Miles Morales w wersji PlayStation 4, Pro oraz PlayStation 5 w dwóch trybach. Różnice są wyraźne, ale nie przesadnie duże. Gra nawet na PS4 z 2013 roku wygląda imponująco.

bEJGDZTV

Jak już od pewnego czasu wiadomo, "Marvel's Spider-Man: Miles Morales" to nie gra na wyłączność dla PlayStation 5. Zagramy w nią także na dotychczasowej generacji konsoli Sony. Co prawda jest sporo zawirowań wokół wersji gry i tego, jaką kupić - posiadacze PS4 muszę zapłacić pełną stawkę za nowe przygody.

Ale to już wiemy od dawna, więc bez pastwienia się - do gameplayu. Oczywiście oko najbardziej przyciąga grafika na PlayStation 5. Tak jak pisał w recenzji Paweł - grafika jest prześliczna, Nowy Jork powala magią detali. Zwłaszcza jak nie mamy parcia na 60 klatek na sekundę i wybierzemy tryb jakościowy. Klatkaż spada niby do 30 (choć grac wciąż jest płynna), a dochodzi masa piękny refleksów i innych małych detali.

A co z wersją na PlayStation 4?

I tu jest spore zaskoczenie. To nie zmaczy - nie aż tak spore, bo przecież "Spider-Man" wyszedł w 2018 roku na PS4 i już wtedy był śliczny. Czemu teraz miałby zbrzydnąć?

bEJGDZTX

Różnice są widoczne, ale... głównie na poziom przyglądania się detalom. Huśtanie się na pajęczynie, bieganie po budynkach i generalnie świat w ruchu wygląda bardzo, bardzo podobnie dla obu wersji konsol. Zwłaszcza edycja PS4 Pro. Nawet na zbliżeniach widać, że różnice bywają minimalne.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales otwiera nową generację z przytupem [RECENZJA]
Marvel's Spider-Man: Miles Morales otwiera nową generację z przytupem [RECENZJA]

To, co pozostaje najbardziej wyraźne, to czas wczytywania gry. PS5 wygrywa o kilka długości.

Udostępnij:
bEJGDZUT