Marvel's Spider-Man: Remastered – bałagan wokół przeskoku z PS4 do PS5

Marvel's Spider-Man: Remastered – bałagan wokół przeskoku z PS4 do PS5

Marvel's Spider-Man: Remastered – bałagan wokół przeskoku z PS4 do PS5
25.09.2020 13:45, aktualizacja: 25.09.2020 19:11

Chcecie zagrać w "Marvel's Spider-Man" na PlayStation 5 i cieszyć się nowymi opcjami graficznymi wykorzystującymi moc konsoli oraz świeżą zawartością? Przygotujcie się na spory mętlik.

Jedna z najlepiej ocenianych (i moim zdaniem także najlepszych) gier na PS4, "Marvel's Spider-Man" ukaże się na premierę PlayStation 5 w nowym wydaniu. Ta odsłona na konsolę nowej generacji zwie się "Spider-Man: Remastered" i jest dostępna wyłącznie w wydaniu, które nazywa się "Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition".

Wokół tego wydawnictwa rozpętała się jednak mała burza, związana z tym, czy posiadacze kopii "Marvel's Spider-Man" na PS4 także otrzymają usprawnienia graficzne ze "Spider-Man: Remastered" bez konieczności kupowania gry po raz drugi. Odpowiedź Sony pozwolę sobie załączyć poniżej:

Obraz

Wszystko jasne? Ok, to wytłumaczmy sobie kilka rzeczy, najlepiej w punktach:

  • Jeśli posiadasz "Marvel's Spider-Man" na PS4, zagrasz w grę na PS5 dzięki kompatybilności wstecznej. Nie otrzymasz jednak dodatkowej zawartości z Milesem Moralesem, ani nie będziesz mógł liczyć na ulepszenia graficzne.
  • Właściciele gry "Marvel's Spider-Man" na PS4 nie będą mogli dokupić dodatkowej zawartości z Milesem Moralesem osobno na PS5. Będą musieli zapłacić pełną cenę (349 zł) za "Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition" (komplet = podstawowa wersja gry + samodzielny dodatek) albo ok. 279 zł za "Marvel's Spider-Man: Miles Morales" (samodzielny dodatek, bez podstawki)
  • Nie można w samodzielnym wydaniu kupić podstawowej wersji gry przystosowanej pod PlayStation 5 i możliwości graficzne konsoli nowej generacji. Pozostaje albo cały pakiet za 349 zł albo dodatek za 279 zł.
  • Reasumując – nie istnieje żadna ścieżka oferująca aktualizację  graficzną podstawowej edycji gry "Marvel's Spider-Man" z PS4 na PS5.

A to tylko preludium do poziomu zamętu, jaki teraz zobaczycie. Istnieje możliwość zakupienia wersji "Marvel's Spider-Man: Miles Morales" na PlayStation 4, czyli pakietu zawierającego podstawową edycję gry oraz nową kampanię Milesa Moralesa. Kosztuje ona 49,99 dolarów. Jeśli potem odpalicie ją na PS5 – cała zawartość jest wasza, ale żadnych usprawnień graficznych nie będzie.

Jeśli ją kupicie, będziecie mogli dokonać "upgrade'u" w cenie 20 dolarów. Warto podkreślić raz jeszcze, że tyczy się to tylko osób kupujących "Marvel's Spider-Man: Miles Morales" na PS4, a nie tych osób, które już miały podstawową edycję gry z 2018 r.

Tak trudno to wyjaśnić, że sam staje na palcach, aby ogarnąć to wszystko w głowie i nie wprowadzić nikogo w błąd – celowo unikałem też parafrazy komunikatu Sony. Jego treść obiła się szerokim echem. Zdania są jednak podzielone – większość osób krytykowało sam przekaz. Natomiast panują odmienne opinie na temat tego, czy to dobra praktyka biznesowa. Zobaczymy w listopadzie, gdy konsumenci zagłosują portfelami.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)