Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

A tak chodzi Cyberpunk 2077 na PlayStation. Przy okazji poznajcie MaxTac

Strona głównaA tak chodzi Cyberpunk 2077 na PlayStation. Przy okazji poznajcie MaxTac
24.11.2020 19:02
Cyberpunk 2077Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red
bDzUhqIC

Kilka dni temu CD Projekt z zaskoczenia zaprezentował surowy, niepodrasowany gameplay z Cyberpunka na konsolach Xbox Series X i Xbox One X. I zapowiedział, że taki sam pojawi się dla dwóch wersji PlayStation. I jest - ale głównie z PlayStation 4.

bDzUhqHV

Kolejny przejazd po Night City i okolicach - tym razem na PlayStation 4 Pro i PlayStation 5 w trybie wstecznej kompatybilności. Co ciekawe, CD Projekt na jeden z fragmentów wybrał ten, który wyciekł w weekend - czyli początek gry klasą Nomady.

Tym razem sporo jeżdżenia autem po mieście i po Badlandsach. I rozgrywka złapana w większości na PlayStation 4 Pro. Podczas gdy pokaz na XOX i XSX trzymał raczej równe proporcje, tutaj zobaczymy głównie w akcji past-gena. A i krótkie sceny z PS5, pomijając ten widok z kroplami na szybach, raczej nie dają szansy, by podziwiać jakość grafiki.

I kiedy myślę, że sam zaczynam odczuwać przesyt informacji o "Cyberpunku" (a z racji zawodu staram się mieć jak największą tolerancję na nadmiar newsów), to i tak znajduję się jeden szczegół, który przykuł moją uwagę. I bynajmniej nie chodzi o jakość grafiki czy jakieś bugi.

bDzUhqHX

To fragment na początku 5 minuty nagrania, w którym obserwujemy uliczną strzelaninę, gdzie oprychy zostają zmiecione z powierzchni przez służby. Ale to nie wojsko czy miejska policja, a MaxTac (lub MAX-TAC, wedle oryginalnej pisowni). W świecie cyberpunku to elitarny oddział pogromców cyber-psycholi. Czyli tych, którzy "przedawkowali" z wszczepami i zaczynają atakować wszystko dookoła. Skądś to kojarzycie? No pewnie.

Odział MaxTac CD Projekt Red pokazał w teaserze gry z 2013 roku. Wówczas krążyły jeszcze plotki, że w "Cyberpunku 2077" wcielimy się właśnie w członka takiej dywizji, czyli zostaniemy czymś na wzór cyber-Geralta. Jak wiadomo, tak się nie stało.

A fragment wyżej to tylko oczko puszczone do fanów? W jednym z wywiadów z CDPR poruszałem tę kwestię i MaxTac ma być czymś zdecydowanie ważniejszym niż krótkim przerywnikiem. Być może z tym oddziałem będą związane polowania na psycholi, które firma zapowiedziała?

bDzUhqIT