20 minut prosto z siedziby Nintendo i z 1990 roku

To nie współczesny reportaż, a czysta surówka nagrywana na potrzeby programu w TV. Minimum gadania, czysta podróż po amerykańskie siedzibie Nintendo w Waszyngtonie. I pocztówka z dawnej epoki zarazem.

Siedziba Nintendo w 1990 r.
Siedziba Nintendo w 1990 r.
Źródło zdjęć: © YouTube
Barnaba Siegel

W ostatnich latach mamy coraz więcej filmów dokumentalnych i "pikselowej erze" gamingu. W 2020 mnóstwo osób zachwycało się "High Score" na Netfliksie (choć dla niektórych nacisk na różnorodność był powodem do oburzenia).

W przygotowaniu jest też seria dokumentów "Arcade Dreams", kierowana raczej do hardkorowych fanów 8-bitowych sprzętów i skupiona wyłącznie wokół USA.

Ale narracyjne filmy dokumentalne to jedno. Zupełnie inne emocje przynoszą programy z epoki albo właśnie taki surowy materiał jak poniżej, które ledwie kilka dni temu trafił na YouTube'a.

Taśma produkcyjna, magazyn pełen kartonów, szkice i prototypu sprzętu oraz w końcu wielki pokój pełen grających w NES-a osób, czyli - jak podpowiada Kotaku - redakcja Nintendo Powerline, infolinii, która zastępowała internetowe solucje i poradniki 30 lat temu.

A pomiędzy tym wszystkim moja ulubiona część, czyli moda z epoki - wąsy, plerezy, koszule i siedzenie w baseballówkach. Ciekawe czasy, miło je podziwiać w przyzwoitej jakości.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.