10 najlepszych gier logicznych (cz. 2)

10 najlepszych gier logicznych (cz. 2)
21.07.2022 11:00
Fez
Fez
Źródło zdjęć: © Fez

Szukacie dobrych gier logicznych? Mamy kilka niezłych propozycji, które z pozoru mogą widnieć jako coś prostego, lecz ostatecznie są to gry pełne przyjemnych w rozwiązywaniu zagadek.

The Witness

Niesamowite połączenie czegoś banalnego z zaskakująco wciągającym poziomem wyrafinowania. Z jednej strony rysowanie linii w labiryncie to wyjątkowo prosta forma zabawy, a z drugiej da się z tego zrobić tytuł na dziesiątki godzin. The Witness jest grą logiczną, która pokazuje, że nie trzeba wiele do stworzenia świetnej produkcji. Chodzimy po wyspie i szukamy specjalnych paneli zawierających zagadki do rozwiązania. Odszukanie wyjścia w labiryncie 2D początkowo nie jest dużym wyzwaniem, lecz wraz z upływem czasu napotkamy na coraz bardziej złożone łamigłówki, dające sporo satysfakcji z ich rozwiązywania.

Fez

Fez jest grą logiczną ze sporym naciskiem na elementy platformowe. Będziemy skakać i wspinać się po różnych powierzchniach, ale nasze zachowanie nie będzie pozbawione celu. Ostatecznie wszystko stanowi tu swego rodzaju łamigłówkę, którą trzeba rozwiązać, a wisienką na torcie jest dodatek w formie trzeciego wymiaru. Że niby co? Już wyjaśniam. Sama gra jest dwuwymiarowa, ale twórca zdecydował się dorzucić zagadki powiązane z obecnością trzeciego wymiaru. Główny bohater pomimo bycia istotą 2D, zyskał wyjątkową zdolność korzystania z trzeciego wymiaru. Obracamy zatem obraz i zastanawiamy się co pomoże w dosięgnięciu interesującej nas lokalizacji.

Lemmings

Osoby z chrapką na coś w stylu retro mogą skierować swój wzrok na Lemingi. Istnieje wiele wersji na sporo różnych platform, więc zdecydowanie się na konkretną w sporej mierze sprowadza się do własnych preferencji. Lemmings to zabawa polegająca na bezpiecznym przeprowadzeniu małych ludzików, które… bezmyślnie brną przed siebie. Musimy zadbać o to, żeby na ich drodze nie było żadnych przeszkód, a także o to, żeby dosłownie nie skoczyły w jakąś przepaść i nie zginęły. Prosta koncepcja mogąca wciągać na wiele godzin.

Lemingi
Źródło zdjęć: © Lemmings
Lemingi

Mini Metro

Parę kółek, kwadratów i trójkątów oraz linii w różnych kolorach. Pod względem graficznym Mini Metro sprowadza się mniej więcej do tego, ale nie dajcie się zwieść, bo tak naprawdę to wciągająca gra logiczna. Mini Metro polega na dbaniu o tworzenie odpowiednich połączeń stacji metra. Jeżeli osoby z trójkąta chcą się przedostać do stacji będącej kwadratem, wtedy musimy stworzyć pomiędzy nimi linię. Oczywiście temat się komplikuje, a liczba połączeń wzrasta. Gra jest przystępna, względnie prosta i satysfakcjonująca. W skrócie nie chcemy doprowadzić do tego, żeby stacje były przesadnie zatłoczone, więc główkujemy jak zbudować optymalną sieć metra.

Gorogoa

Pomysłowa gra logiczna, w której skupiamy się na przesuwaniu obrazków, a także przybliżaniu ich zawartości, próbach dopasowywania sąsiadujących ze sobą paneli i tak dalej. Jest to relaksujące doświadczenie, w którym niewątpliwą zaletą będzie oryginalne podejście do sposobu prowadzenia rozgrywki. Gracz zarządza obrazkami w taki sposób, żeby pchać historię do przodu i podziwiać jej surrealistyczne elementy. Gorogoa to krótki tytuł, ale za to pełen oryginalnej kreatywności oraz satysfakcjonujących łamigłówek.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)