Zmien skórke
Logo Polygamii

Zaskoczenia nie ma - FIFA 18 na Switchu mocno kuleje

Żółta kartka czy od razu dwie i odesłanie do szatni?

To zależy od Was. A w zasadzie od tego, czy faktycznie oczekiwaliście od tej “specjalnej” wersji kompletnego portu z PS4 czy Xboksa One. Ten optymizm tonowało samo EA od początku kręcąc w sprawie tego, co w wersji skrojonej specjalnie pod konsolę Nintendo się znajdzie, a co nie. Chciałem sprawdzić to własnoręcznie, ale EA Polska nie dostarczyło kodu recenzenckiego, więc próbujemy zdobyć grę inaczej [kod właśnie wylądował na mojej skrzynce].

Bo pewnie warto przyjrzeć jej się z bliska. Choć nastrajam się już raczej na rozczarowanie niż przyjemną niespodziankę. Z zachodu dochodzą bowiem głosy o brakach tej wersji. I nie chodzi tu tylko o fakt, że FIFA 18 działa na starym silniku, co z miejsca wyklucza sporo nowinek. Bez Frostbite nie ma też trybu Droga do sławy.

Ale na silnik nie da się zrzucić największego przeoczenia, o którym EA chyba głośno nie mówiło. Dacie wiarę, że FIFA 18 na Switchu nie pozwala w sieci grać ze znajomymi? Po tym, jak Eurogamer potwierdził słowa rozgoryczonego forumowicza neoGAF, który pewnie grę odda, ja wierzę w to w 100%.

Pytanie czy to wina EA czy Nintendo pozostaje otwarte. FIFA 18 nie jest pierwszą grą z trybami online na tej konsoli, a inne potrafią radzić sobie z tworzeniem pokoju dla znajomych i systemem zaproszeń. Choć fakt, że Switch nie ma czegoś takiego wbudowanego w system mógł wystarczyć, by EA stwierdziło “olać” i nie bawiło się w tworzenie własnych rozwiązań.

Szkoda tylko, że żadna z firm nie zdobyła się na jakieś ostrzeżenie. FIFA to marka największego kalibru i nie dziwię się, że niektórzy po prostu zakładają, że jest jak McDonalds – wszędzie taka sama. Na Switchu nie jest. Kontynuuje tam niechlubną tradycję wykastrowanych portów serii z poprzednich konsol Nintendo.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Login by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
makimura
Użytkownik
makimura

NBA 2K17 udowadnia, że da się zrobić dobrą grę sportową na Switcha bez większych cięć. To co EA skleciło na Switcha przy okazji premiery FIFY 18 to żenada. Wprawdzie gra się w to podobno nieźle, ale pozbawienie tej wersji trybu fabularnego i pokpienie jednego z podstawowych trybów w grach sportowych jakim jest sieciowy multiplayer to jest lenistwo i pójście na łatwiznę. Próba upchnięcia niepełnowartościowego produktu za pełną cenę nie jest ok.

gnysek
Użytkownik
gnysek

To jest słabo wytłumaczone w tekście, ale rozumiem, że jest online tylko zawsze trafisz na losowe osoby bo nie można zaprosić kolegów ?