Switch świetnym miejscem dla serii FIFA? Jeśli patrzeć na sprzedaż pudełkową, to jednak niekoniecznie

Switch świetnym miejscem dla serii FIFA? Jeśli patrzeć na sprzedaż pudełkową, to jednak niekoniecznie

Switch świetnym miejscem dla serii FIFA? Jeśli patrzeć na sprzedaż pudełkową, to jednak niekoniecznie
Maciej Kowalik
02.10.2017 11:58

Szybkie pytanie - Switch czy Xbox 360 jaką wersję FIFA 18 gracze chętnie ściągali z półek?

Obraz

A eksperci twierdzą, że to właśnie jej brak w podsumowaniu premierowego tygodnia przez gfk Chart-Track może być powodem pozornie niepokojących wieści o tym, że tegoroczna odsłona sprzedaje się aż o 25% gorzej niż FIFA 17. To oraz fakt, że "osiemnastka" ukazała się w piątek, a nie tradycyjnie - we wtorek. Zawsze to kilka dni w sklepach mniej przed końcem miesiąca.

Christopher Dring z GamesIndustry.biz zaznacza dodatkowo, że w brytyjskim Amazonie FIFA na Switcha została wyprzedana, a sieć sklepów Game ogranicza sprzedaż do jednej kopii dla jednego klienta. Więc kolejnym argumentem, z którego warto uczynić kontekst dla suchych punktów procentowych jest dostępność tej wersji gry. Ale oczywiście nie zapominajmy też o fakcie, że FIFA 18 na Switchu jest biedniejsza od gry z innych konsol obecnej generacji.

Pierwsze śliwki-robaczywki? Cóż, jeśli Nintendo faktycznie chce być tak współczesne jak się wydaje, to powinno jednak zadbać o zmodernizowanie systemu operacyjnego Switcha, by umożliwiał łatwe tworzenie sieciowych grup i zapraszanie znajomych do rozgrywek. Obecnie musi o to zadbać developer. Pół biedy jeśli jest nim samo Nintendo, innym niekoniecznie musi się chcieć. A gdy japońska firma zacznie pobierać pieniądze za grę w sieci, wypadałoby już, by nie odstawała w temacie oferowanych opcji.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)