Zapomnijcie o Move. Sony pracuje nad własnym "kinectem"

Pod koniec roku zgłoszono patent na "trójwymiarowe growe środowisko kierowane przez użytkownika". Brzmi znajomo?

Zapomnijcie o Move. Sony pracuje nad własnym "kinectem"
marcindmjqtx

Urządzenie miałoby rozpoznawać głębie i odległości w jakiej znajdują się od siebie przedmioty i obiekty, śledzący zmiany ich położenia i przenoszący ich położenie do wirtualnej przestrzeni. Samo urządzenie miałoby postać podpinanej do konsoli kamery posługującej się podczerwienią.

We wniosku patentowym czytamy:

Jest zapotrzebowanie na usprawnione systemy i metody pozwalające na interakcję w trójwymiarowym otoczeniu. Metody te powinny pozwalać użytkownikowi na interakcję bez dodadtkowego wyposażenia jak rękawy czy rękawiczki. Dodatkowo ta metoda nie powinna wymagać zbyt uciążliwych obliczeń i powinna mieć możliwość funkcjonowania w czasie rzeczywistym, tym samym dostarczając użytkownikowi naturalnej interakcji z komputerem. Brzmi znajomo?

We wniosku patentowym nie ma jednakże nic o sterowaniu głosem.

Biorąc pod uwagę, jakim sukcesem komercyjnym okazał się Kinect, zwłaszcza w porównaniu z PlayStation Move, nie jest zaskoczeniem, że Sony także postanowiło postawić na zabawę bez dodatkowych kontrolerów.

Co ciekawe, "wynalazcą" urządzenia według wniosku patentowego jest Richard Marks, ten sam, który w 1999 roku stworzył na zlecenie Sony EyeToya, kamerkę o nieco skromniejszych możliwościach wykorzystywaną w grach na PlayStation 2. Pytanie, czy nowe urządzenie zobaczymy jeszcze w tej generacji, czy już w następnej.

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.