Żadna gra nie zarobiła w Ameryce tyle, co Guitar Hero 3

Żadna gra nie zarobiła w Ameryce tyle, co Guitar Hero 325.03.2011 11:22
marcindmjqtx

Zajmujące się badaniem amerykańskiego rynku NPD opublikowało listę najlepiej zarabiających gier z ostatnich 15 lat. Activision nie ma sobie równych.

Lista 10 gier, uszeregowana pod względem osiągniętego dochodu wygląda następująco:

1. Guitar Hero III: Legends of Rock 830.9 miliona dolarów 2. Call of Duty: Black Ops 787.4 miliona dolarów 3. Wii Fit 736.6 miliona dolarów 4. Call of Duty: Modern Warfare 2 713.6 miliona dolarów 5. Rock Band 670.7 miliona dolarów 6. Wii Play 7. Guitar Hero World Tour 8. Wii Fit Plus 9. Mario Kart Wii 10. Call of Duty 4: Modern Warfare

Activision okupuje na niej 5 pozycji, czyli o jedną więcej, niż Nintendo. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że gdyby do zestawienia włączyć gry sprzedawane razem z konsolą, żaden tytuł nie podskoczyłby Wii Sports.

Czy pozycja Guitar Hero 3 na szczycie jest zaskakująca? Biorąc pod uwagę popkulturowy fenomen jakim były gry muzyczne, niekoniecznie. Choć wydaje mi się, że większość z nas obstawiałaby jednak którąś z części Call of Duty. Ostatecznie na szczyt zapewne i tak wbije się Black Ops, ale nie ukrywam, że zobaczenie moim zdaniem najlepszej, najbardziej przepełnionej  rockową duszą części Guitar Hero na pierwszym miejscu jest dla mnie miłym uczuciem. Szkoda, że później sprawy przybrały tak niekorzystny obrót i w efekcie wyciśnięta do końca przez Activision seria wylądowała na śmietniku.

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)