Zaczęło się - Fortnite kopiuje formułę Playerunknown's Battlegrounds

Zaczęło się - Fortnite kopiuje formułę Playerunknown's Battlegrounds

Zaczęło się - Fortnite kopiuje formułę Playerunknown's Battlegrounds
Patryk Fijałkowski
13.09.2017 15:18

Czy czeka nas teraz atak klonów próbujących zabrać dla siebie kawałek tego tortu o smaku banknotów?

Playerunknown's Battlegrounds kosztuje 30 euro i ma już ponad 10 milionów nabywców. O przeogromnej popularności gry świadczy też to, że pod względem liczby grających potrafi pokonać nawet dotąd niedoścignioną Dotę 2. Szaleństwo, co? Ano, świat oszalał na punkcie walk stu graczy, z których przeżyć może tylko jeden, a to może oznaczać tylko jedno...

Dojenie krowy, dopóki daje dużo mleka. Pierwszy zdecydowany ruch wykonali zatem twórcy Fortnite'a, zapowiadając samodzielny tryb gry o nazwie Fortnite Battle Royale. Inspiracja jest tak oczywista, że Epic nie próbuje tego ukrywać, mówiąc wprost, że są wielkimi fanami PUBG, co z kolei zainspirowało ich do spróbowania swoich sił w gatunku.

Fortnite Battle Royale - Announce Trailer

W efekcie mamy tryb PvP, w którym stu graczy wyskakuje z samolotu (no, powietrznego busa), z pomocą lotni ląduje w jakimś punkcie mapy, po czym z kilofem w ręku próbuje przeżyć wszystkich pozostałych. Brzmi identycznie jak Battlegrounds, prawda? Ale Epic dorzuca jeszcze cechy Fortnite'a, czyli możliwości budowania konstrukcji i stawiania pułapek. I muszę przyznać, że schowanie się w wielkim, samodzielnie stworzonym forcie rzeczywiście może być ciekawym urozmaiceniem niezwykle popularnej formuły.

Jeśli ktoś natomiast w tym momencie chwycił już widły, bo twórcy próbują zarobić na popularności innej gry, zamiast dopracowywać podstawowe Fortnite, to Epic ma wytłumaczenie. Nie mamy tutaj powtórki z dziwnych praktyk Wildcard, autorów ARK: Survival Evolved. Fortnite Battle Royale jest bowiem - podobno - dziełem innego zespołu, na co dzień pracującego nad Unreal Tournament. Tryb PvP nie będzie też w żaden sposób połączony z kooperacyjną rozgrywką PvE podstawowej wersji.

Jeśli ktoś posiada Fortnite'a, już teraz może sprawdzić, jak sprawuje się Battle Royale. Opcja zagrania w tym trybie dostępna jest z poziomu głównego menu w ramach Public Testu. Od 26 września Fortnite Battle Royale będzie natomiast dostępne oddzielnie we wczesnym dostępie - i na PC, i PS4 czy Xboksie One. Coś mi mówi, że to dopiero pierwsza z wielu kopii Playerunknown's Battlegrounds.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)