Z Sony odchodzi twórca "Demon's Souls" na PS5

To kolejny rozbrat z gigantem i pokłosie zamykania Sony Japan Studios. Tym razem padło na Gavina Moore'a, a więc dyrektora kreatywnego, który pracował nad flagowym z punktu widzenia premiery PlayStation 5 projektem – remakiem "Demon's Souls".

Gavin Moore
Gavin Moore

01.04.2021 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O "reorganizacji pracy" w strukturach Sony Interactive Entertainment można już pisać książkę. Lista nazwiska jest bardzo długa i dotyczy weteranów branży.

Gavin Moore z Sony związany był 24 lata, z czego ponad 18 spędził w likwidowanym SIE Japan Studio. W tym czasie pracował nad serią "Siren", grą "Puppeteer", a w przeszłości "The Getaway". Jego ostatnim projektem był remake "Demon's Souls", czyli jeden z nielicznych dużych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 5. Moore na swoim Twitterze napisał, że "czas nowe, ekscytujące okazje".

Kto jeszcze szuka nowej pracy? Masami Yamamoto, związany z Sony Japan Studio od 25 lat. W tym czasie pracował m.in. nad dwoma odsłonami serii "Tenchu". Z Sony Japan Studio pożegnał się również Keiichiro Toyama, jeden z twórców serii "Silent Hill" czy Masaaki Yamagiwa, który pracował nad "Bloodborne".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
siesonysony japan studio
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.