Zmien skórke
Logo Polygamii

YouTube znalazło "rodzynki", które cieszą się wyjątkową popularnością wśród graczy w danym regionie. Zgadniecie, jaki tytuł przypadł Polsce?

Chwilowo nie myślcie o League of Legends, CS-ie czy GTA V. Mówiłem przecież, że chodzi o "rodzynki".

Zresztą idę o zakład, że i tak mielibyście problem z celnym wytypowaniem najpopularniejszych gier zeszłego roku na YouTube. Przypomnę, że na pierwszym miejscu zestawienia wylądowało Call of Duty: Black Ops 3, a w pierwszej dziesiątce znalazły się dwie części Five Nights at Freddys, Mortal Kombat X i Agar.io.

Ale dziś nie będzie o tych najpopularniejszych na świecie, a o grach, które cieszą się wyjątkową popularnością w danym kraju, podczas gdy gdzieś indziej gracze nie chcą ich oglądać. Najjaskrawszym przykładem będzie tu Madden NFL 16, który nie interesuje graczy poza USA.

YouTube przebadało pod tym kątem 25 państw, w których gry w serwisie ogląda się najczęściej. Polska również się załapała i okazało się, że faktycznie mamy swojego “rodzynka”. A jest nim Farming Simulator. Bez numerka, chodzi więc pewnie o popularność wydawanej rokrocznie serii.

fot. http://venturebeat.com
fot. http://venturebeat.com

Zaskoczenie? Jeśli już to niewielkie – jakiś “simulator” można było obstawiać w ciemno, bo choć ty nie grasz, twój kolega też nie gra, to gra w nie masa ludzi, o czym przekonywaliśmy już kilka lat temu w poświęconym gatunkowi Raporcie. Najlepsze “simulatory” osiągają w Polsce sprzedaż na poziomie ponad 100 tysięcy sztuk. S.T.A.L.K.E.R w Rosji też chyba nie dziwi.

Jeśli już, to może dziwić fakt, że jest to jedyny kraj w zestawieniu, w którym Pokemon Go nie przebiło się do gromadki 25 najpopularniejszych gier na YouTube. Ale wtedy przypominamy sobie, że za zbieranie potworków w kościele można tam trafić do aresztu i całość nabiera sensu.  Absolutnie w każdym badanym kraju popularnością niezmiennie cieszą się Minecraft i GTA V. A Polacy chyba nieszczególnie lubią nagrywać gry mobilne, co widzimy po braku obecności na liście 25 najpopularniejszych na tubce gier w naszym kraju Clash of Clans czy Clash Royale.

fot. http://venturebeat.com
fot. http://venturebeat.com

Niemcy są na pewno dumni z Deponii, seria jest dziełem ichniego Deadalic Entertainment, więc fakt, że popularność w Niemczech wyróżnia się na tle innych krajów nie dziwi. Podobnie jest we Francji. Dofus to mające na karku ponad 10 lat MMORPG. Czy muszę dodawać, że francuskie? A na Ukrainie grają i nagrywają Tanki. Rosyjskie…

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Login by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
yesman
Użytkownik
yesman

Nawet nie jestem zaskoczony, to wydaje sie takie… typowe ;D

Lord Bart
Użytkownik
Lord Bart

Ciekawe czy prawdziwi rolnicy też w to grają… ja tam uważam, że zabieranie pracy do domu w ten sposób jest lekko niezdrowe 😛