Xboxa Series S i X obsłużysz pilotem. Tym zwyczajnym, od telewizora

Strona głównaXboxa Series S i X obsłużysz pilotem. Tym zwyczajnym, od telewizora
09.09.2021 15:39
Xboxa Series S i X obsłużysz pilotem. Tym zwyczajnym, od telewizora
Źródło zdjęć: © Getty Images | Phil Barker

Sięganie po pada i uciążliwe przełączanie aplikacji na konsoli Xbox w celu włączenia serialu w serwisie strumieniowym powoli dobiega końca. Microsoft zdecydował się wprowadzić do swoich konsoli nową opcję, która pozwoli na sterowanie konsolą za pomocą zwykłego pilota do telewizora.

bEUATNqt

Microsoft zaczyna testować możliwość poruszania się po pulpicie nawigacyjnym Xbox za pomocą pilotów telewizyjnych. Nowa wersja interfejsu dla konsol Xbox Series S i X jest testowana z wybranymi uczestnikami programu Xbox Insiders i udostępnia nowe funkcje HDMI-CEC, które pozwalają zwykłym pilotom telewizyjnym na sterowanie konsolą.

Konsole Xbox serii S i X miały już udostępnione pewne funkcje HDMI-CEC do sterowania głośnością telewizora lub włączania telewizora po uruchomieniu konsoli Xbox. Jednak nadchodzące dodatki oznaczają, że nie będzie już konieczności sięgania po kontroler Xbox, żeby włączyć i oglądać treści na Netflixie, Twitchu, YouTubie i w wielu innych aplikacjach strumieniowych.

Nowe funkcje HDMI-CEC obejmują również opcję umożliwiającą telewizorowi przełączanie złącza na konsolę Xbox po prostu przez naciśnięcie przycisku Xbox na kontrolerze.

bEUATNqv

Nadchodzące opcje są obecnie dostępne dla testerów Alpha Skip-Ahead oraz Alpha Xbox Insider i można je znaleźć w ustawieniach HDMI-CEC w pulpicie Xbox. Przewiduje się, że nowe rozwiązania zostaną wprowadzone do wszystkich konsol Xbox Series S i X w nadchodzących miesiącach.

Udostępnij:
bEUATNqF
Komentarze (11)
bEUATNrr