Xbox All Access będzie w Polsce rósł. Zagadkowa zapowiedź

Strona głównaXbox All Access będzie w Polsce rósł. Zagadkowa zapowiedź
10.11.2020 19:12
Xbox All Access
Xbox All Access

Pojawienie się usługi Xbox All Access przy okazji premiery konsol Xbox Series X|S było niespodzianką. I to sporą. Okazuje się, że niespodzianek będzie więcej.

bEiZbcqJ

Przypomnijmy, Xbox All Access to abonament Microsoftu, w którym przez 24 miesiące płacimy za konsolę. Na ten czas dostajemy także Xbox Game Pass Ultimate. Usługa jesienią ubiegłego roku pojawiła się na amerykańskim rynku, teraz wraz z premierą nowych sprzętów trafia do Polski. Abonament ze słabszą i pozbawianą napędu optycznego konsolą Xbox Series S trzeba będzie zapłacić 111 zł. Xbox Series X to z kolei wydatek rzędu 148 zł za miesiąc.

Xbox Series X i Xbox Series S trafił do sklepów. Tak jakby
Xbox Series X i Xbox Series S trafił do sklepów. Tak jakby

- Wprowadzenie All Access nie było łatwą operacją. Powiem więcej. To był najbardziej skomplikowany proces biznesowy jaki wprowadzaliśmy w Polsce w związku z Xboxem – tłumaczy Mariusz Then, dyrektor kategorii Xbox w Europie Środkowowschodniej w Microsoft. - To też przy okazji pokazuje jak zmieniła się rola Microsoftu w Polsce. Jako nieliczni w Europie mamy wszystkie usługi.

Pomysłowi wprowadzenia Xbox All Access głośno przyklasnęliśmy. Jest to bowiem rozwiązanie, które daje klientowi kolejny wybór przy rozważaniu zakupu konsoli. Mamy jedno "ale". Z rozwiązania można skorzystać tylko w sklepach sieci Media Expert.

- Na razie tak to wygląda, ale to się zmieni. Usługa Xbox All Access będzie rozszerzana w Polsce, jak też w Europie – zapewnia Then.

Proces wprowadzania tej usługi do Polski był skomplikowany i wielowątkowy. Dlaczego?

- Trudność polega na technologicznej integracji pomiędzy centralą Microsoftu, a jej lokalnym sprzedawcą. Do tego dochodzą elementy "trzecie" czyli banki i inne podzespoły, które pojawią się w Xbox All Access troszkę później – wylicza Then.

- Jakie konkretnie? - dopytuję

- Nie mogę o tym teraz rozmawiać. Jeszcze.

Xbox Series X - wrażenia. Otwieramy pudełko z konsolą