Xbox 360 zarabia, gry na PC również

Xbox 360 zarabia, gry na PC również

Xbox 360 zarabia, gry na PC również
marcindmjqtx
26.10.2009 18:20, aktualizacja: 13.01.2016 17:18

Pomimo tego, że raport ukazujący finanse Microsoftu za pierwszy kwartał roku finansowego może nie być powodem do świętowania w firmie (spadek dochodów o 14% oraz o 18% wpływów netto w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego), to dział Entertainment & Devices radzi sobie znakomicie. Głównie dzięki obniżeniu kosztów wytwarzania Xboksa 360, choć należy pamiętać, że ta gałąź firmy odpowiedzialna jest także za Games for Windows i Zune, to jednak konsole stanowią lwią część jej dochodu.

W raporcie można przeczytać, że zyski działu EDD zostały spłaszczone przez spadające dochody z działalności nie związanej z grami, pomimo wzrostu dochodów z Xboksa 360 i gier na PC. W ostatnich 12 miesiącach spadła co prawda wartość każdej sprzedawanej konsoli z powodu spadku ceny, lecz mimo to dochody ze sprzedaży urządzenia i gier na nie wzrosły o 8% podobnie jak z gier na PC. To głównie dzięki większym dochodom z gier na Xboksa 360 i opłat związanych z Xbox Live. Co ciekawe w analogicznym okresie ubiegłego roku Microoftowi udało się sprzedać 2,2 mln. konsol, a teraz 2,1 mln., ale dochód i tak jest większy dzięki redukcji kosztów wytwarzania.

Wszystko to jednak blednie wobec dochodów jakie firma osiąga ze sprzedaży oprogramowania, a konkretnie systemu Windows, co możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej.

[via Joystiq]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)