Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Xbox 360 zarabia, gry na PC również

Strona głównaXbox 360 zarabia, gry na PC również
26.10.2009 18:20
Xbox 360 zarabia, gry na PC równieżXbox 360 zarabia, gry na PC również
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDzUKkwS

Pomimo tego, że raport ukazujący finanse Microsoftu za pierwszy kwartał roku finansowego może nie być powodem do świętowania w firmie (spadek dochodów o 14% oraz o 18% wpływów netto w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego), to dział Entertainment & Devices radzi sobie znakomicie. Głównie dzięki obniżeniu kosztów wytwarzania Xboksa 360, choć należy pamiętać, że ta gałąź firmy odpowiedzialna jest także za Games for Windows i Zune, to jednak konsole stanowią lwią część jej dochodu.

bDzUKkwl

W raporcie można przeczytać, że zyski działu EDD zostały spłaszczone przez spadające dochody z działalności nie związanej z grami, pomimo wzrostu dochodów z Xboksa 360 i gier na PC. W ostatnich 12 miesiącach spadła co prawda wartość każdej sprzedawanej konsoli z powodu spadku ceny, lecz mimo to dochody ze sprzedaży urządzenia i gier na nie wzrosły o 8% podobnie jak z gier na PC. To głównie dzięki większym dochodom z gier na Xboksa 360 i opłat związanych z Xbox Live. Co ciekawe w analogicznym okresie ubiegłego roku Microoftowi udało się sprzedać 2,2 mln. konsol, a teraz 2,1 mln., ale dochód i tak jest większy dzięki redukcji kosztów wytwarzania.

Wszystko to jednak blednie wobec dochodów jakie firma osiąga ze sprzedaży oprogramowania, a konkretnie systemu Windows, co możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej.

[via Joystiq]

327231329748277290
bDzUKkxj