Wykradli GTA 6, a wcześniej zhakowali Ubera. Sprawa ląduje na biurku FBI

GTA 6
GTA 6
Źródło zdjęć: © YouTube

20.09.2022 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprawa olbrzymiego przecieku GTA 6 nabiera tempa. Rockstar Games oficjalnie potwierdza autentyczność nagrań i dodaje, że miał miejsce incydent związany z włamaniem na firmowe serwery. W podobny sposób ucierpiała niedawno firma Uber.

Wyciek GTA 6 oficjalnie potwierdzony

Nie milkną echa głośnego wycieku materiałów z GTA 6. Incydent został potwierdzony przez zespół Rockstar Games, którzy poprzez swoje oświadczenie potwierdzają autentyczność nagrań. Firma poinformowała, że jej serwery zostały zhakowane, przez co nieupoważniona osoba uzyskała dostęp do wrażliwych danych.

Pierwsi podejrzani

Internauta kryjący się za pseudonimem LegacyKillaHD poinformował wczoraj, że za atakiem na Rockstar Games stoi ta sama osoba, która zhakowała niedawno firmę transportową Uber. Według tych doniesień jest to 16-letni chłopak z Wielkiej Brytanii, powiązany z grupą "Lapsus$".

Uber komentuje incydent z GTA 6

Przedstawiciele firmy transportowej opublikowali oświadczenie, które nie pozostawia złudzeń. Uber nawiązuje współpracę z FBI i i Departamentem Sprawiedliwości USA, by złapać przestępców.

Uważamy, że ten haker (lub hakerzy) są powiązani z grupą o nazwie Lapsus$, która jest coraz bardziej aktywna w ciągu ostatniego roku. Ta grupa zazwyczaj wykorzystuje podobne techniki do atakowania firm technologicznych, a tylko w 2022 r. naruszyła między innymi Microsoft, Cisco, Samsung, Nvidia i Okta. W weekend pojawiły się również doniesienia , że ​​ten sam przestępca włamał się do producenta gier wideo Rockstar Games. Ściśle współpracujemy w tej sprawie z FBI i Departamentem Sprawiedliwości USA i będziemy nadal wspierać ich działania.

UberFragment oświadczenia

Być może jesteśmy właśnie świadkami zorganizowanych ataków, za które odpowiada ta sama grupa. Sprawa nabiera tempa i pozostaje bacznie obserwować bieg wydarzeń. Jeszcze niedawno rzekomy autor przecieku GTA 6 chciał "negocjować" z Rockstar Games.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także