Wszystko, co pokazano w ramach pierwszego dnia Guerrilla Collective w jednym miejscu

Wszystko, co pokazano w ramach pierwszego dnia Guerrilla Collective w jednym miejscu

Wszystko, co pokazano w ramach pierwszego dnia Guerrilla Collective w jednym miejscu
Bartosz Witoszka
13.06.2020 22:52, aktualizacja: 15.06.2020 09:49

Serio, jest tutaj wszystko – od System Shocka i trzeciego Baldur’s Gate’a, po gry niezależne, o których większość z nas nawet nie słyszała.

Pierwszy dzień Guerrilla Collective za nami i przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się takiego wysypu gier. Jeden z prowadzących zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech dni pokażą ponad 90 gier, co jest liczbą szalenie dużą i mam nadzieję, że jutro i w poniedziałek zostanie pokazanych więcej omówień oraz wywiadów, bo tempo, jakie narzucili organizatorzy wydarzenia było iście zabójcze.

Tak czy inaczej, zapraszam do podsumowania.

Niepublikowany wcześniej materiał z rozgrywki z System Shocka

No i zaczęliśmy czymś naprawdę dużym, bo oto Night Dive Studios, które podjęło się odświeżenia System Shocka, po długim okresie milczenia w końcu jest gotowe pokazać coś nowego. Mamy zatem nowy materiał z rozgrywki oraz zaproszenie do zapoznania się z demem, które od jakiegoś czasu jest już dostępne na Steamie. Premiera gry przewidziana jest na 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xboksach One, ale dokładna data nie jest jeszcze znana.

System Shock Redux - Official Trailer | Summer of Gaming 2020

Cardaclysm, czyli kolejna hybryda karcianki z grą RPG

Produkcja Elder Games trafi tego lata do wczesnego dostępu, a już teraz możecie sprawdzić, jak się sprawuje dzięki próbnej wersji na Steamie.

Cardaclysm - Official Reveal Trailer

Polskie Uragun z kolejną prezentacją

Strzelanka typu "top-down" od warszawskiego Kool2Play pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie już w trzecim kwartale tego roku, a start na konsolach (na razie nie zdradzono jakich) przewidziano na 2021 rok.

Z cyklu perełki indie – Exo One, które pojawi się na Steamie jeszcze w tym roku

Zawsze mam problem z pisaniem o takich grach. Bo jasne, ładnie to wygląda i pewnie zagram, ale o czym będzie to, co właśnie zobaczyłem? Trudno powiedzieć - co nie zmienia oczywiście faktu, że warto mieć tytuł na oku (w końcu ciekawych indyków nigdy za wiele). Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku i póki co tylko na platformie Valve.

Exo One Gameplay Trailer

Być obrońcą ludu, czyli Almighty: Kill Your Gods z możliwością zabawy solo i w kooperacji

Studio Runwild Entertainment "wkrótce" wypuści erpega akcji, w którym wcielimy się w Alfa, potężnego magicznego wojownika, którego głównym zadaniem będzie obrona lokalnych wiosek przed atakami przeróżnych potworków. Wygląda nie najgorzej, a na pierwszy plan wysuwa się charakterystyczna ścieżka dźwiękowa (mam nadzieję, że nie był to tylko element zwiastuna). Gra pojawić ma się na komputerach osobistych (Steam) i konsolach, ale nie zdradzono jeszcze której generacji.

Almighty: Kill Your Gods - Official Trailer | Summer of Gaming 2020

Roki, czyli urocza przygodówka "o potworach, które nie powinny istnieć"

Podejrzewam, że te "potwory" to przeróżne traumy i nierozwiązane problemy, które utkwiły głęboko w podświadomości głównej bohaterki, co zapewne doprowadzi nas do jakiejś zgrabnej konkluzji. Jakiej? Przekonamy się już 23 lipca, kiedy to gra ukaże się na Steamie.

Röki - Pre-Launch Trailer

Genesis Noir z materiałem z rozgrywki i komentarzem twórców

Tajemnicza gra pokazana podczas zeszłorocznego E3 powoli nabiera kształtów. Dwójka deweloperów z studia Feral Cat Den opowiada o tym, czym jest intrygujące (głównie pod kątem audiowizualnym) Genesis Noir. Rozgrywka ma tu bezpośrednio współgrać ze ścieżką dźwiękową, a całość ma "nie być typową przygodówką". Zobaczymy, co z tego wyjdzie i to już tej jesieni na komputerach osobistych (Steam) i Xboksie One.

Genesis Noir - Behind the Scenes with Feral Cat Den

I kolejna karcianka, tym razem Doors of Insanity

O projekcie studia OneShark nie wiadomo na razie zbyt wiele, oprócz tego, że będzie próbował połączyć karciankę z turowym erpegiem, wyśmiewając przy okazji sam gatunek fantasy. Gra ma pojawić się na komputerach osobistych i wszystkich konsolach obecnej generacji, ale póki co, nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Doors of Insanity - Official Announcement Trailer

A Juggler’s Tale, czyli jak stracić zaufanie do narratora w mniej niż dwie minuty

Kolejna ciekawa propozycja z gatunku "gra ze zwrotem akcji", ale tym razem przyjdzie nam pokierować małą, drewnianą kukiełką. Rozgrywka bardzo mocno przypomina to, co znamy z gier Playdead czy serii Unravel (jak są przynajmniej dwie gry, to już seria, a za chwilę marka), z tym że tutaj trzeba będzie uwzględnić sznurki, dzięki którym tajemniczy sztukmistrz może kontrolować laleczkę.

Zapowiada się nieźle, a wstępna data premiery zaplanowana jest na 2021 roku - A Juggler’s Tale ma pojawić się na komputerach osobistych (Steam) i konsolach (nie wiadomo, których dokładnie).

A Juggler's Tale Guerrilla Collective Trailer 2020

Rzuć wszystko i zostań kurierem z uroczym Lake

Meredith Weiss postanowiła w pewnym momencie zrezygnować z wygodnego życia w dużym mieście i przeniosła się do swojego domu rodzinnego, Providence Oaks, gdzie zatrudniła się w lokalnej firmie kurierskiej. Podejrzewam, że dostaniemy iście nostalgiczną podróż w czasie, w której odkryjemy, że stare znajomości nie rdzewieją, a nasza bohaterka, mimo zmian i czterdziestki na karku, ciągle jest miła sympatyczną osobą. A my pomożemy jej to odkryć i to już w czwartym kwartale tego roku, kiedy to Lake pojawi się na Steamie.

Lake - Official Announcement Trailer

Kolejny materiał z Urban Trial Tricky

A tu kolejna polska produkcja – Tate Multimedia zapowiedziała swoją grę już w maju, a teraz dostaliśmy zwiastun z elementami z rozgrywki. Sama gra ma pojawić "wkrótce" na Switchu.

Urban Trial Tricky - Official Trailer | Summer of Gaming

Boyfriend Dungeon, czyli kilka sposobów na to, jak poderwać swoją broń

Mam wrażenie, że już słyszałem o grze, w której możemy nawiązywać relację ze swoimi broniami (a może to była animka Noragami?), ale nie zmienia to faktu, że Boyfriend Dungeon wywarło pozytywne pierwsze wrażenie. W grze przyjdzie się nam wcielić w młodą kobietę, która próbuje pogodzić swoje codzienne życie i znajomości z eksploracją podziemi. Wiecie, taka trochę Persona wymieszana z Moonlighterem.

Data premiery nie jest jeszcze znana, a póki co wiemy o wersji tworzonej z myślą o komputerach osobistych.

Boyfriend Dungeon - Gameplay & Dev Commentary (spicyyy 🔥⚔️)

Night Call z datą premiery na Xboksa One i Switcha

Visual novela o taksówkarzu-detektywie pojawiła się w zeszłym roku na komputerach osobistych, a już 24 czerwca doczekamy się wydania na wspomnianych wyżej konsolach.

Trailer Night Call

Colt Canyon, czyli kolejny "top-down shooter", z tym że bardziej rozpikselowany i premierą już za kilka dni

Gra studia Retrific pojawi się na Steamie, Xboksie One i Switchu już 16 czerwca.

Trailer Colt Canyon

Slay the Spire od dziś dostępne na urządzeniach mobilnych z iOS-em

Zgodnie z tym, o czym pisał Dominik na początku czerwca, gra studia Mega Cirit jest już dostępna na iPhone’ach i iPadach.

Obraz

A tutaj malutka kruszynka, która próbuje rozpychać się łokciami, czyli Rigid Force Redux

Gra jest już dostępna na Xboksie One i Switchu w cenie około 71 zł.

Rigid Force Redux - Launch Trailer

Outbuddies DX również zaliczyło dziś premierę

Klasyczna strzelanka 2D wypełniona bossami, pułapkami i wieloma sekretami od dziś czeka na Was na komputerach osobistych (Steam), Xboksie One i Switchu, a wersja na PlayStation 4 ma pojawić się "wkrótce".

Outbuddies DX - Console Launch Trailer

Rougelite ScourgeBringer z premierą na Switchu jeszcze w tym roku

Gra pojawi się w lutym na komputerach osobistych, a do końca tego roku ma pojawić się na Switchu.

ScourgeBringer Nintendo Switch Announcement - America

Baldur’s Gate III ze startem wczesnego dostępu w sierpniu

Mhm, dokładnie - wyczekiwana gra Lariana pojawi się na Steamie i Stadii w okrojonej wersji już w sierpniu, a jeśli jesteście spragnieni kolejnych nowości, to deweloperzy przygotowują pokaz, który ma odbyć się 18 czerwca.

Baldur's Gate 3 - FULL Presentation | Guerrilla Collective Showcase

A tutaj kolejny duży, staroszkolny erepg, czyli Disco Elysium

Deweloperzy ze studia ZA/UM podzielili się informacją, że ich obsypana nagrodami gra jest od dziś dostępna na Epic Games Storze.

Disco Elysium Guerilla Collective Trailer 2020

West of Dead, czyli iście szalony western z datą premiery na PC i Xboksie One

Gra była po raz pierwszy prezentowana podczas zeszłorocznego The Game Awards, a teraz poznaliśmy w końcu datę premiery – 18 czerwca.

West of Dead (Ron Perlman) - Official Trailer | Summer of Gaming 2020

Pierwszy materiał z odświeżonego Dwarf Fortress

Tarn Adams, deweloper ze stduia Bay 12 Games, przedstawił, jak idą pracę nad unowocześnieniem klasycznej strategii, jaką jest Dwarf Fortress. Według wstępnych ustaleń gra ma pojawić się na Steam i Itch.io, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi.

Dwarf Fortress Steam Version - First Look Gameplay & Dev Commentary

Eksploracyjna gra Valheim na krótkiej zajawce

O grze nie wiemy praktycznie nic, a więcej informacji mamy poznać na PC Gaming Show (kocham, gdy te wszystkie wydarzenia nakładają się na siebie).

Valheim - Guerilla Collective Trailer

Ultrakill, pixel artowa strzelanka inspirowana Doomem z 2016 roku z premierą już w tym roku

Gra pojawi się na Steamie tego lata i będzie szybka, brutalna, a także nie wybaczająca błędów.

Ultrakill Guerrilla Collective Trailer 2020

Ponownie staroszkolna strzelanka, ale tym razem zbliżona do FPS-ów z lat 90. ubiegłego wieku

Polski Dusk pojawił się na Steamie w 2018 roku, a w to Halloween (31 października) gra pojawi się na Switchu.

DUSK on Nintendo Switch™ Coming SOON™

11 bit studio z porcją aktualizacji oraz planszówką Frostpunk

Po kolei zatem. Wysoko oceniane i powszechnie chwalone Children of Morta doczeka się wkrótce kolejnej grywalnej postaci; Moonlighter pojawi się na urządzeniach mobilnych (zapewne jednoczesna premiera odbędzie się na tych z Androidem i iOS-em, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone przez deweloperów) w dalszej połowie tego roku; potwierdzono, że duża aktualizacja do Frostpunk, o której Paweł pisał tutaj, pojawi się tego lata.

Frostpunk: On The Edge | Official Teaser

A, no i jest jeszcze planszówka Frostpunk, za którą będzie odpowiadać zespół, który wcześniej przygotował "fizyczną wersję" This War of Mine. Zbiórka na grę (Kickstarter) ma wystartować jeszcze tej jesieni.

Frostpunk: The Board Game | Official Reveal

Fights in Tight Spaces z kolejnym zwiastunem

Ta nietypowa karcianka pojawi się w dalszej części tego roku na komputerach osobistych (Steam).

Fights in Tight Spaces - Guerilla Collective Trailer

Liberated w przyszłym miesiącu ukaże się na komputerach osobistych

O grze polskiego Atomic Wolf pisał niedawno Adam Bednarek, który przez zawiłą sytuacją na świecie, patrzy na Liberated nieco inaczej. Tytuł ukazał się jedynie na Switcha, a w lipcu pojawi się wersja na komputery osobiste (Steam).

Liberated - Guerilla Collective PC Release Reveal Trailer

Platformówka Gestalt: Steam & Cinder z przybliżoną datą premiery

Pixel artowa i niezwykle urocza gra pojawi się na wszystkich wiodących platformach jeszcze w tym roku.

Gestalt Steam and Cinder - Official Announcement Trailer

Swimsanity z crossplay'em wszystkich wiodących platformach jeszcze w tym roku

Kooperacyjna strzelanka 2D od Decoy Games wygląda nieźle, ale podejrzewam, że widziałem lepsze gry imprezowe/do zabawy ze znajomymi.

Swimsanity! - Cross-Play Unleashed Trailer (Guerrilla Collective)

Pierwsza zapowiedź No Place for Barvery

O grze studia Glitch Factory nie wiemy na razie za wiele, ale z krótkiej zajawki rysuje się nam pixel artowy akcyjniak z widokiem z góry, w którym przyjdzie nam pokierować grupą śmiałków (choć w samych starciach możliwe będzie posiadanie tylko jednego bohatera), walczących z mitycznymi monstrami. Premiera gry przewidziana jest na 2021 roku na komputerach osobistych (Steam) i Switchu.

No Place for Bravery - Announcement Trailer

Kolejna prezentacja Haven i po raz kolejny nie doczekaliśmy się ogłoszenia daty premiery

O nowej grze studia The Game Bakers pisałem dla Was przy okazji udostępnienia godzinnego dema w trakcie trwania Steam Games Festival. Jak zawsze wygląda to pięknie, ale liczę na więcej szczegółów w niedalekiej przyszłości.

Haven Guerrilla Collective Trailer 2020

Kolejna prezentacja Metal: Hellsinger

Grę po raz pierwszy pokazano na pierwszym materiale z serii IGN Expo, a teraz przypomniano o niej tutaj. Przypominam, że pojawi się ona dopiero w 2021 roku na komputerach osobistych i konsolach zarówno obecnej, jak i przyszłej generacji.

Metal: Hellsinger - Official Reveal Trailer | Summer of Gaming 2020

Gonner 2, czyli kontynuacja nietypowego (pod wieloma względami) roguelike’a

Studio Art in Heart zapowiada, że gra ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale nie zdradzono przy tym, na jakie konkretnie platformy.

GONNER2 Reveal Trailer

I na zakończenie (w końcu!) Just Die Already

W sensie, tak, po tylu godzinach pisania już mam totalnie ochotę umrzeć, ale nie oto tutaj chodzi. Wbrew temu, co pokazuje zwiastun, nie będzie to parodia Death Stranding, a gra z otwartym światem, w której staruszkowie postanowili trochę zaszaleć. Warto tutaj też wspomnieć, że projekt jest tworzonych przez byłych twórców Goat Simulator, a patrząc na dostępnemateriały, Just Die Already będzie uderzało w podobne tony. Premiera przewidziana jest na lato tego roku tylko na komputerach osobistych.

Just Die Already - Official Naked Teaser Trailer

Swoje trzy grosze dorzucił również Paradox Interactive… 

Szwedzki deweloper przygotował własną, trwającą prawie 40 minut prezentację dotyczącą nadchodzących gier studia. Wśród omawianych tytułów znalazły się Crusader Kings 3, Empire of Sin, Vampire the Masquerade Bloodlines 2 czy Hearts of Iron IV. Zainteresowanych odsyłam do poniższego filmu.

Paradox Insider - June 2020

Standardowo, na koniec podrzucam pełną transmisje. A ja idę na spacer i spróbuję jakoś rozchodzić te wszystkie indyki.

FULL Guerrilla Collective Day 1 Presentation

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)