World of Warcraft znów króluje. Dodatek Shadowlands z rekordem

World of Warcraft znów króluje. Dodatek Shadowlands z rekordem

World of Warcraft: Shadowlands
World of Warcraft: Shadowlands
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.12.2020 15:36, aktualizacja: 02.03.2022 19:16

I to rekordem nie byle jakim. Według Blizzarda "World of Warcraft: Shadowlands" jest "najszybciej sprzedająca się gra na PC".

Jak chwalą się sami twórcy, dodatek "Shadowlands" tylko w dniu premiery rozszedł się w liczbie 3,7 mln egzemplarzy. Jest to informacja dość szokująca tym bardziej, że mówimy o "World of Warcraft", światowym fenomenie, ale sprzed 16 lat.

Żeby było jeszcze ciekawiej. Poprzedni rekord również należał do Blizzarda. W dniu premiery aż 3,5 miliona osób sięgnęło po "Diablo 3".

Na tym sukces WoW-a się nie kończy. W miesiącach poprzedzających premierę "Shadowlands" liczba graczy w ramach aktywnego miesięcznego lub długoterminowego abonamentu osiągnęła, i nadal utrzymuje, najwyższy od dekady poziom w porównaniu z analogicznym okresem przed i po publikacji wcześniejszych dodatków do "World of Warcraft zarówno" na Zachodzie, jak i na Wschodzie.

Dodajmy do tego, że w ciągu ostatniego roku gracze spędzili w Azeroth więcej czasu niż w analogicznych okresach ostatniej dekady.

To, że w 2020 r. czas spędzony w grze uległ podwojeniu względem poprzedniego chyba nikogo nie dziwi. Pandemia sprawiła, że wszyscy sięgają po tę formę rozrywki częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Ale już fakt, że w ciągu ostatniego roku gracze spędzili w Azeroth więcej czasu niż w analogicznych okresach ostatniej dekady, zdumiewa.

Blizzard natomiast nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Skoro mają już atencję graczy, zamierzają utrzymać ją jak najdłużej. Stąd start pierwszego sezonu Shadowlands i jednoczesne otwarcie wrót gotyckiej Twierdzy Nathria (Castle Nathria) – pierwszego rajdu dodatku (na poziome normalnym i heroicznym).

Gracze mogą też rozpocząć plądrowanie podziemi mitycznych Mythic Keystone, które kuszą bohaterów Azeroth większymi nagrodami za podejmowanie trudniejszych wyzwań. Afiks tego sezonu w podziemiach to Pycha (Prideful). Sprawia on, że radość z sukcesów bohaterów obraca się przeciwko nim samym pod postacią złowrogich emanacji ich ego.

Oprócz tego gracze będą mogli wystawić swoje umiejętności na ostateczną próbę na arenach i polach bitew wraz z rozpoczęciem pierwszego sezonu rankingowego rozgrywek PvP.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)