Władca Pierścieni: Gollum opóźniony. Kiedy premiera?

Władca Pierścieni: Gollum opóźniony. Kiedy premiera?

Władca Pierścieni: Gollum opóźniony. Kiedy premiera?
Władca Pierścieni: Gollum opóźniony. Kiedy premiera?
Źródło zdjęć: © YouTube
26.07.2022 09:49, aktualizacja: 26.07.2022 11:02

Władca Pierścieni: Gollum to nadchodząca przygodowa gra akcji, w której wcielimy się w tytułowego hobbita po przejściach. Premiera produkcji miała odbyć się na początku września, ale okazuje się, że miłośnicy Tolkiena muszą uzbroić się w cierpliwość.

Wielokrotne przekładanie daty premiery to standard w branży gamingowej. Dotknęło to popularne MMO New World od Amazona, serię opóźnień zaliczył też polski Cyberpunk 2077. Do tego grona dołączył właśnie Władca Pierścieni: Gollum. Co wiemy na temat premiery gry i jakie są powody tego opóźnienia?

Dlaczego Władca Pierścieni: Gollum został opóźniony?

Za produkcję gry odpowiada niemieckie Daedalic Entertainment specjalizujące się w przygodówkach. W portfolio ma takie tytuły jak seria Deponia czy Filary Ziemi, adaptację powieści Kena Folletta. W kwietniu 2022 roku studio przejął francuski wydawca NACON.

Władca Pierścieni: Gollum ma wyjść na PC, konsole poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X/S). Twórcy planują też wydanie wersji na Nintendo Switch, która zgodnie z planem ma trafić do sklepów 30 listopada 2022 roku. Nie wiadomo, czy jej premiera też zostanie opóźniona, choć jest to wielce prawdopodobne.

Obie firmy ogłosiły, że premiera gry zostanie przełożona z 1 września 2022 roku na bliżej nieokreślony termin. Oficjalny powód to chęć zapewnienia jak najlepszych wrażeń graczom. Za tym enigmatycznym stwierdzeniem najpewniej kryje się konieczność optymalizacji gry i usunięcia jak największej liczby błędów.

Wrzesień – miesiąc fanów Tolkiena

Daedalic Entertainment rozpoczął produkcję Władcy Pierścieni: Golluma w marcu 2019 roku. Zgodnie z pierwotnym założeniem gra miała wyjść w 2021 roku, ale ostatecznie jej premiera została przełożona na 1 września 2022 roku.

To nieprzypadkowa data – dokładnie dzień później Amazon ma wypuścić długo oczekiwany serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. To oczywista szansa na zainteresowanie grą szerokiej publiczności, ale mimo to Daedalic oraz NACON podjęły decyzję o przesunięciu premiery Władcy Pierścieni: Golluma. Trzeba docenić odwagę producentów, bo lepiej porządnie dopracować grę, a nie wypuścić źle zoptymalizany, zabugowany produkt.

Władca Pieścieni: Gollum – fabuła

W trakcie rozgrywki gracze wcielą się w postać tytułowego hobbita, zmienionego przez niszczący wpływ pierścienia. W jego głowie toczy się wewnętrzna walka pomiędzy dobrym Sméagolem i złym Gollumem. Gra rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami znanymi z Hobbita i Władcy Pierścieni, a gracze będą mieli okazję przemierzyć Śródziemie, odwiedzić miejsca takie jak Mroczna Puszcza oraz Barad-dûr i spotkać znane wszystkim postacie, których tożsamość nie została jeszcze ujawniona.

Fabułę gry zainspirowały wydarzenia opisane przez Tolkiena w załącznikach do Władcy Pierścieni. Twórcy gry wielokrotnie podkreślali, że w trakcie produkcji starają się uszanować wizję angielskiego mistrza pióra. Miejmy nadzieję, że to prawda, a Władca Pierścieni: Gollum okaże się tym, czego potrzebowali fani Tolkiena po obejrzeniu Pierścieni Władzy od Amazona.

Tomasz Bobusia, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)