Wiemy ile osób zwróciło grę Cyberpunk 2077. Liczby zaskakują

cyberpunk 2077
cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.04.2021 20:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po oficjalnej części związanej z podsumowaniem roku 2020 przez CD Projekt Red, odbyła się tradycyjna telekonferencja dla inwestorów. Jedno z pytań dotyczyło zwrotów "Cyberpunka 2077".

Spotkanie z inwestorami nie przyniosło przełomowych informacji. Wiceprezesi CD Projekt Red jeszcze raz przekazali informacje dotyczące budżetu gry, jej sprzedaży do końca 2020 r., a także powtórzyli chęć poprawy komunikacji, naprawy bugów i pełnego skupienie na łataniu gry "tak długo, jak będzie to konieczne".

Najciekawsze pytanie dotyczyło jednak szeroko zakrojonej akcji zwrotów "Cyberpunka 2077" przez graczy. Jak się okazało, z akcji "Help Me Refund" skorzystało niewiele osób i finalnie do studia wróciło 30 tys. egzemplarzy, co stanowi zaledwie 0,38 procenta za 13,7 mln sztuk, które poszły w świat.

Trzeba przy tym pamiętać, że dotyczy to wyłącznie zwrotów kierowanych bezpośrednio do CD Projekt Red. Do pełnego obrazu brakuje informacji od Sony, Microsoftu czy innych dostawców detalicznych.

Twórcy po raz kolejny podkreślili prace nad aktualizacjami, które mają doprowadzić do powrotu gry do PS Store. Powtórzyli również, że "wszystko jest w rękach Sony".

Studio zapowiedziało, że "Cyberpunk 2077" w wersji na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S doczeka się osobnej kampanii marketingowej. O takiej skali, jaką widzieliśmy pod koniec 2020 r. mowy być nie może, ale całość "ma być zauważalna".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)