Wielkie piksele w The Sims 4? To celowe działanie antypirackie

Strona głównaWielkie piksele w The Sims 4? To celowe działanie antypirackie
05.09.2014 11:30
Wielkie piksele w The Sims 4? To celowe działanie antypirackie
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Nie chcesz płacić. Nie ma problemu. Po prostu niczego nie zobaczysz. Interesujący sposób na walkę z nielegalną dystrybucją.

bEEdXqfF

Ciekawa sprawa. EA nie chwaliło się tą funkcjonalnością, dopóki nie odkryli jej "gracze". Otóż wyszło na jaw, że najnowsza odsłona serii The Sims posiada specjalny antypiracki filtr, który rozmywa obraz w trakcie gry na nielegalnym egzemplarzu produkcji studia Maxis. Coś jak zasłanianie twarzy przestępców w telewizyjnych wiadomościach. Bardzo zabawny jest natomiast sposób, w jaki pirat nabawia się tej "choroby".

Otóż kiedy wyślemy naszego Sima do toalety albo pod prysznic, rozmazanie obrazu włączy się zupełnie standardowo, jak w każdej poprzedniej części gry. Z tym wyjątkiem, że po zakończeniu czynności rozmycie nie znika, a powoli "zarażą" coraz większą część ekranu, aż zajmie go w 100%.

Wytłumaczeniem takiego powolnego zabezpieczenia jest próba oszukania nieuczciwych graczy. Pirat pobiera grę, instaluje ją, włącza i zaczyna grać. Po kilku minutach minimalizuje,  zostawia komentarz o sprawnym uploadzie, polecając go przy okazji dalszym osobom. Wciąga tym samym kolejnych kolegów po fachu w spiralę zła.

bEEdXqfH

Dodatkowo okazało się, że nietypowe zabezpieczenie spowodowało nieświadome ujawnienie się dużej liczby piratów, którzy zaczęli zalewać forum gry informacją o bugu uniemożliwiającym im rozgrywkę. Świetny pomysł, prawda? Jest z nimi tylko jeden mały problem... Hakerzy już je złamali. Cóż, pozostaje pogratulować pomysłowości.

The Sims 4 są dostępne na polskim rynku już od wczoraj. Na razie tylko na PC.

[Źródło: CVG]

Oskar Śniegowski

326949121037064234
bEEdXqgD