Wiedźmin w Japonii. Geralt z Rivii w kolejnej, egzotycznej odsłonie

Wiedźmin w Japonii. Geralt z Rivii w kolejnej, egzotycznej odsłonie

Wiedźmin w Japonii. Geralt z Rivii w kolejnej, egzotycznej odsłonie
13.07.2021 11:32

Gry od CD Projekt Red modę na Rzeźnika z Blaviken mocno podkręciły i Wiedźmin doczekał się wielu wcieleń. Był serial od TVP, potem za Geralta wziął się Netflix i za chwilę dorzuci do wyliczanki film animowany. Są też komiksy od wydawnictwa Egmont. Teraz nadszedł czas na mangę.

The Witcher: Ronin ma być "oryginalnym komiksem osadzonym, w inspirowanym starożytną Japonią świecie, w którym pogromca potworów Geralt tropi mityczną Panią Śniegu Yuki Onna". Twórcą mangi jest Rafał Jaki, na co dzień związany ze spółką CD Projekt Red, gdzie pracuje m.in. przy serialu anime Cyberpunk 2077 Edgerunners szykowanym przez Netflix. Za rysunkami stoi natomiast Hataya, japoński ilustrator mang.

Historia w The Witcher: Ronin nie będzie bazować na grach ani prozie Sapkowskiego. Ma być ukłonem w kierunku komiksów "elseworld, czyli tytułów na modłę Superman Red Son czy Batman Ninja.

The Witcher: Ronin

  • The Witcher: Ronin
  • The Witcher: Ronin
  • The Witcher: Ronin
  • The Witcher: Ronin
  • The Witcher: Ronin
  • The Witcher: Ronin
[1/6] The Witcher: Ronin

Redaktorami mangi będą Bartosz Szybor oraz Satoru Homma (obaj związani z CD Projekt Red). Przy projekcie będzie pracował również Aditya Bidikar, artysta nominowany do nagrody Eisnera za komiks "Barbalien: Red Planet".

Manga ma liczyć 100 stron i będzie wydana w twardej oprawie. Ale jej powodzenie zależy od internautów. CD Projekt Red, który trzyma pieczę nad komiksem, postanowiło publikację uzależnić od zbiórki na Kickstarterze.

Nie wiadomo natomiast kiedy dokładnie zbiórka ruszy i jakie progi zaoferuje.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)