Wiedźmin 4. Ruszyły prace nad grą

Wiedźmin 4. Ruszyły prace nad grą

Wiedźmin 4
Wiedźmin 4
Źródło zdjęć: © CD Projekt
27.05.2022 09:35, aktualizacja: 01.06.2022 11:33

Przedstawiciele studia CD Projekt publikują raport finansowy i przy okazji informują, że zakończyła się faza badawcza nowej sagi wiedźmińskiej. Wiedźmin 4 oficjalnie wkracza w etap preprodukcji.

CD Projekt RED publikuje raport finansowy, będący podsumowaniem pierwszego kwartału 2022 roku. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku wypracowano 216 mln złotych przychodu. Jak informuje Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD Projekt ds. finansowych, ten wynik został osiągnięty w głównej mierze dzięki next-genowej wersji Cyberpunka 2077. W drodze jest nowa zawartość do tej gry.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że studio zakończyło fazę badawczą nowej wiedźmińskiej gry. Teraz czas na kolejny krok. Wiedźmin 4 wkracza w etap preprodukcji. Klucza ma okazać się "strategiczna współpraca z Epic Games". Przypomnijmy, że nowy Wiedźmin powstaje przy użyciu silnika Unreal Engine 5.

Cieszymy się z powrotu do uniwersum, które tak bardzo wpisało się w naszą historię. Niedawno zakończyliśmy fazę badawczą pierwszej gry nowej sagi wiedźmińskiej, co oznacza, że od tego momentu będziemy kapitalizować wydatki na jej rozwój.

Adam KicińskiAdam KicińskiPrezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT

Takie informacje bez wątpienia cieszą, jednak musimy uzbroić się w cierpliwość. Będzie ona potrzebna nie tylko w kontekście Wiedźmina 4, ale też w przypadku next-genowej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon, która to ma pojawić się w czwartym kwartale 2022 roku.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)