Wiedźmin 3 opóźniony! Ukaże się dopiero w lutym 2015

Wiedźmin 3 opóźniony! Ukaże się dopiero w lutym 2015

Wiedźmin 3 opóźniony! Ukaże się dopiero w lutym 2015
marcindmjqtx
11.03.2014 17:58, aktualizacja: 05.01.2016 15:44

Do tej pory mówiono o premierze w 2014 roku. Wydawca tłumaczy przesunięcie chęcią dopracowania każdego szczegółu gry.

Informacja o opóźnieniu premiery Wiedźmina 3 pojawiła się w opublikowanym dziś raporcie bieżącym spółki CD Projekt SA. Komunikat jest krótki i zwięzły - data premiery zostaje przesunięta na luty 2015 r. Wcześniej mówiono o 2014 roku. Premiera ominie więc okres przedświąteczny, a to wtedy gry sprzedają się najlepiej.

Co jest przyczyną przesunięcia? - Grę mogliśmy wydać w tym roku, ale uznaliśmy, że przy tak wysokiej stawce o jaką gramy, dodatkowy czas pozwoli na dopracowanie każdego szczegółu - powiedział serwisowi ISBnews prezes spółki Adam Kiciński. - Zakładamy, że te dodatkowe kilka miesięcy biznesowo nam się odwdzięczy.

Informacja jest tym bardziej zaskakująca, że jeszcze niedawno sam Kiciński mówił, że grę praktycznie da się już przejść i pozostała tylko praca nad grafiką i wydajnością.

Teraz okazuje się, że cztery miesiące testów mają dać twórców gwarancję uzyskania oczekiwanej jakości. - Wierzymy w ogłoszoną datę premiery i jesteśmy zdeterminowani, żeby jej dotrzymać . Finansowo jesteśmy zabezpieczeni na takie ewentualności. Z punktu widzenia oczekiwanych przychodów z gry pewien wzrost kosztów związany z dodatkowym czasem produkcji nie ma istotnego znaczenia. W niektórych obszarach oczekujemy wręcz oszczędności np. dzięki dodatkowej optymalizacji kosztownego procesu lokalizacji - mówi Kiciński.

Wiedźmin 3 zapowiadał się na jedną z najlepszych gier 2014 roku. Wygląda na to, że oczekiwania trzeba będzie przenieść na 2015. Gra ukaże się na PC, PS4 i Xboksa One.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Zabijając potwory - zwiastun * Agora jest współwydawcą Wiedźmina 3

[Źródło: komunikat giełdowy]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)