Wasteland 3 ma pierwszy gameplay i w niecały dzień uzbierał ponad 2 miliony dolarów

Wasteland 3 ma pierwszy gameplay i w niecały dzień uzbierał ponad 2 miliony dolarów

Wasteland 3 ma pierwszy gameplay i w niecały dzień uzbierał ponad 2 miliony dolarów
Patryk Fijałkowski
06.10.2016 16:34

To już 82% celu inXile Entertainment, jakim jest 2 750 000 dolarów.

O kontynuacji Wasteland ponad tydzień temu pisał Dominik - "trójka" ma wprowadzić do serii multiplayer, w którym razem z kumplem lub oddzielnie będziemy wykonywać zadania we współdzielonym świecie. Posterujemy też pojazdami i zmarzniemy, bo gra zabierze nas do skutego lodem postapokaliptycznego Kolorado. Wczoraj inXile Entertainment, zgodnie z zapowiedziami, wystartowało ze zbiórką na Figu. Dzisiaj od osiągnięcia celu dzieli ich już tylko nieco ponad pół miliona dolarów. Ponad dwa gracze już zdążyli wpłacić.

To co, obstawiamy, ile Wasteland 3 uzbiera przez pozostałe 28 dni do zakończenia zbiórki? Torment: Tides of Numenera zdobył nieco ponad 4 miliony dolarów. Na Wasteland 2 swego czasu zrzucono się niecałe 3 miliony, w czasie gdy twórcy prosili o 900 tysięcy. Teraz podobna suma zostanie zdobyta w ciągu pierwszych parudziesięciu godzin kampanii. Gracze ewidentnie muszą mieć miłe wspomnienia po Wasteland 2, choć Paweł Kamiński końcowym efektem był raczej rozczarowany.

InXile kończy teraz Torment: Tides of Numenera (pierwszy kwartał 2017), zapowiedziany jest też przecież The Bard's Tale IV, dlatego wstępna data premiery Wasteland 3 to - uwaga, zaciśnijcie zęby - czwarty kwartał 2019. Daleko, co? Ano daleko, nawet bardzo. Ale może pozytywnie odbije się to na jakości gry. Przy okazji startu zbiórki na Figu twórcy udostępnili pierwszy, oszczędny fragment rozgrywki:

Wasteland 3 - A Frosty Reception

Po jego obejrzeniu przyszło mi przede wszystkim do głowy, że nasz rozmówca prezentuje się fenomenalnie. I że zimowe krajobrazy to dobra zmiana typowej postapokaliptycznej scenerii, choć pewnie na poziomie emocjonalnym Wasteland 3 nie poruszy bardziej niż podobny atmosferą Frostpunk od rodzimych twórców This War of Mine.

Oprócz fragmentu rozgrywki warto też obejrzeć uroczo głupkowaty zwiastun dla zbiórki pieniężnej, w którym Fargo zbiera ekscentryczną ekipę deweloperów:

Wasteland 3 - Fig Campaign Pitch

Wasteland 3, jak już kiedyś, kiedyś wyjdzie, będzie dostępny na PC, PS4 i Xboksie One. Wersje komputerowa i konsolowa będą miały różne interfejsy, co pozwala wierzyć, że jedna nie będzie średnim portem drugiej. Potwierdzono też polską wersję językową. No, to teraz tylko się zahibernować do świąt 2019 i możemy się jarać. Chociaż należy też pamiętać, że wcześniej gra pojawi się we Wczesnym Dostępie, który uzyska każdy, kto teraz kupi grę (co najmniej 33 dolary).

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)