Warhammer 40,000: Darktide na nowym zwiastunie. To jakiś koszmar

Warhammer 40,000: Darktide na nowym zwiastunie. To jakiś koszmar

Warhammer 40,000: Darktide
Warhammer 40,000: Darktide
Źródło zdjęć: © Warhammer 40,000: Darktide
Marcin Hołowacz
10.10.2022 16:15

Warhammer 40,000: Darktide wygląda intrygująco i moim zdaniem może z tego wyjść całkiem przyjemna gra. Warunek jest taki, że powinniście lubić walkę z hordą żądnych krwi niemilców, których końca nie widać.

Na oficjalnym kanale YouTube studia Fatshark pojawił się nowy zwiastun gry Warhammer 40,000: Darktide. Trailer jest nastawiony na prezentację klasy postaci strzelca wyborowego (sharpshooter). Przy okazji można dostrzec przyjazną dla oka grafikę oraz efektownie wyglądające sceny pełne chaotycznej walki.

Wszystko wygląda jak jakiś koszmar. Tunele zatopione w mroku, niekończące się fale obrzydliwych potworów, które próbują nas zabić, a do tego jeszcze… wszechobecna herezja. Nie jestem maniakiem tego uniwersum, ale lubię od czasu do czasu ogrywać coś ze świata Warhammera i przez ten czas zdążyłem się nauczyć, że temat herezji jest tam traktowany bardzo poważnie.

Jesper Kyd komponuje muzykę do Warhammer 40,000: Darktide

Osobiście bardzo sobie cenię twórczość Jespera Kyda. Być może kojarzycie jego ścieżki dźwiękowe z takich gier, jak chociażby Freedom Fighters czy Hitman: Blood Money? W moich wspomnieniach muzyka z tych gier była ponadprzeciętnie dobra, a za taki stan rzeczy można podziękować właśnie temu kompozytorowi.

Jesper Kyd przygotował również muzykę do Warhammer 40,000: Darktide, a twórcy gry co jakiś czas dzielą się poszczególnymi utworami. City of Tertium to najnowszy z nich i jest dość spokojny, ale za to klimatyczny. Zainteresowanych zachęcam do posłuchania.

Premiera Warhammer 40,000: Darktide aktualnie jest zaplanowana na 30 listopada 2022 roku. Tytuł ma trafić na platformy PC oraz Xbox Series.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)