Warcraft III też dostanie kolejną łatkę. Po 14 latach od premiery. Następne w drodze

Strona głównaWarcraft III też dostanie kolejną łatkę. Po 14 latach od premiery. Następne w drodze
12.03.2016 18:08
Warcraft III też dostanie kolejną łatkę. Po 14 latach od premiery. Następne w drodze
Oskar Śniegowski
Oskar Śniegowski

Blizzard nie przestaje zadziwiać. Informacja o aktualizacji dla szesnastoletniego Diablo II zdążyła dopiero obiec sieć, a oni zrobili to znowu. Warcraft III również zostanie załatany.

To naprawdę zadziwiające jak wielka przepaść potrafi dzielić studia developerskie. Jedne zostawiają gry po kilkunastu miesiącach, nawet jeżeli wciąż nie nadają się do użytku, a inni doprowadzają swoje dzieła do perfekcji przez lata po premierze. Blizzard to klasa sama dla siebie. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was, że Diablo II otrzyma pierwszą od pięciu lat łatkę. Ostatni patch oznaczony numerem 13.d pojawił się w listopadzie 2011 roku i wszyscy naprawdę myśleli, że to już koniec wsparcia dla tak wiekowej produkcji, a tymczasem „Zamieć” postanowił wszystkich zaskoczyć.

I kiedy już myśleliśmy, że w najbliższym czasie nie usłyszymy niczego więcej, Blizzard postanowił zatrząść ziemią po raz kolejny. We wtorek na serwerach wyląduje nowy patch do Warcrafta III. Łatka oznaczona numerem 1.27 pojawi się już we wtorek i będzie pierwszą, podobnie jak w Diablo, od pięciu lat.

Taką nowinę ogłosił, na video przygotowanym dla chińskiej społeczności Warcrafta III, Robert Bridenbecker z oddziału Blizzard Classic Games, którego zadaniem jest przywrócenie klasycznym produkcjom Blizzarda dawnej chwały. Ogłoszenie o poszukiwaniu chętnych do pracy w tym oddziale pojawiło się w listopadzie ubiegłego roku. Jak widać nie trzeba było długo czekać na efekty.

Patch 1.27 IS COMING ON TUESDAY (March 15th 2016)

Blizzard wciąż nie zdradził jednak co wejdzie w jej skład. Serwis Back2Warcraft spekuluje, że zostanie poprawiony balans postaci oraz pojawią się usprawnienia infrastruktury sieciowej, które obniżą pingi i utrudnią życie cheaterom stanowiącym obecnie duży problem. Prawdopodobnie chodzi również o podniesienie wydajności gry na współczesnych komputerach, które mogą mieć w pełni uzasadniony problem z uruchamianiem aplikacji sprzed 14 lat.

Co ciekawe nie jest to ostatnia łatka w drodze i mówi o tym sam Blizzard. Kolejne pojawią się po krótszej niż 5 lat przerwie. Odpadło zatem Diablo, odpada Warcraft, czyżby niedługo miały odżyć serwery pierwszego Starcrafta?

[Źródło: Gamespot]

Oskar Śniegowski

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)