W kalejdoskopie: MAG

W kalejdoskopie: MAG
marcindmjqtx

15.02.2010 17:24, aktual.: 18.01.2016 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasza recenzja MAG wzbudziła w komentarzach spore kontrowersje, jednak średnia ocen 76 na Metacritic pokazuje, że trudno tu mówić o niekwestionowanym hicie. Zobaczmy, co o grze piszą inni.

Na serwisie 1UP, gra studia Zipper dostała bardzo przyzwoite A-. Z recenzji wynika, że jedną z kluczowych wad są... sami gracze. W ciągu tych kilku razy, gdy byłem squad leaderem, nie miałem żadnej komunikacji z dowódcami plutonów. Często gram ze squad leaderami, którzy nie mają pojęcia, jak działa system celów. Raz dowodziłem atakującymi, a trzech kolesi w moim oddziale (wszyscy z tego samego klanu) chciało, żebym wyznaczył im inny cel, gdy dotarliśmy do ostatniej linii obrony[...] Nie obchodziło ich, że inne oddziały atakują cel H i nam przypadło naciskanie na G. Chcieli tylko zdobyć więcej fragów. Chciałem, żeby poszli sobie grać w Modern Warfare 2. Destructoid przyznał grze solidne 8.0. Mogło być lepiej, ale znów gracze jakoś nie do końca potrafili ogarnąć zamysł na przebieg rozgrywki.

Czujcie się ostrzeżeni - sterowanie może wymagać przyzwyczajenia, nawet jeśli przywykliście do strzelanin na PS3. Wybór broni znajduje się pod R2, a specjalne przedmioty, takie jak granaty czy apteczki wybieramy L2. Większość graczy, których napotkałem, nie wiedziała nawet, że apteczki w ogóle istnieją[...]MAG ma problemy z przekazaniem stojących za nim idei graczowi. IGN wystawił ocenę o jeden stopień niższą. Wiecie, jaki jest najlepszy sposób na szybkie nabicie poziomów?

Postacie odgrywające rolę wsparcia o wiele szybciej zdobywają doświadczenie. Medycy przelatują przez poziomy o wiele szybciej, niż ktokolwiek inny, więc, gdy odblokowałem tryb Domination dla 256 osób, połowa graczy grała jedynie nimi. Jednak najbardziej spodobało mi się to, jak swoją recenzję podsumował Eurogamer. Ocena 7/10 to mimo wszystko nie tragedia, a być może znajdą się tacy, których gra zauroczy.

Ironią jest fakt, że gra, która może zebrać największą ilość graczy w historii tego medium będzie doceniona jedynie przez garstkę. Tę, dla której cyferki naprawdę nie są wszystkim. Opinie zebrał Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)