W kalejdoskopie: God of War 3

W kalejdoskopie: God of War 3

W kalejdoskopie: God of War 3
marcindmjqtx
09.03.2010 20:21, aktualizacja: 15.01.2016 16:14

Embargo na recenzje God of War 3 już za nami, czas więc zobaczyć, jakie oceny udało się jej osiągnąć. Piotrek ocenił zamknięcie trylogii na świetne 5+, co nie odbiega zbyt mocno od światowych trendów.

Średnia ocen w serwisie Metacritic to 94/100, a na Gamerankings gra dochrapała się dokładnie 93.54%. O czym pisali recenzenci?

Nick Chester z Destructoid wystawił grze maksymalną ocenę. Docenił przede wszystkim efektowność, o czym świadczy poniższy cytat:

Od startu do finiszu gra nie odpuszcza. Więcej w niej momentów "o cholera" i "serio? to naprawdę się wydarzyło?" niż w każdej grze, którą pamiętam. Przesuwa granice zarówno przemocy jak i prezentacji. Nigdy dotąd nie było tak prosto zrozumieć, czemu autorzy God of War przejmują kontrolę nad kamerą - oni wiedzą, co musicie zobaczyć dla najlepszego efektu i jak musicie to zobaczyć. I prawie nigdy się nie mylą. Gamespot z kolei zauważył, że zagadki również sprawiają graczowi frajdę. Wbrew pozorom to naprawdę ważne. Gra dostała 9/10.

Między kolejnymi bitwami o dominację trafimy na sprytne zagadki, które zmuszą mózg do szukania nowych schematów. Mimo tego, że znajdzie się również kilka momentów, polegających na pchaniu skrzynek, większość na szczęście nie polega na tej wyeksploatowanej mechanice. Taką samą notę wystawił Christian Donlan z Eurogamera. Obiecuje on, że animacja również dorzuci swoją cegiełkę do zadowolenia gracza.

Animacja jest brutalna ale nigdy nie traci gracji. Postacie rzucają się jak mordercze baleriny i rozpadają się na mokre kawałki, jakby przyznawano olimpijskie złoto za najatrakcyjniejsze rozczłonkowanie. Kolejną "dychę" God of War 3 zarobił od Joe Juby z Game Informera. Recenzent nie omieszkał jednak wytknąć grze drobnych problemów.

Jedynym elementem God of War 3, który mnie nie powalił jest historia. Poprzednio Kratos był napędzany jedynie przez pragnienie zemsty, dzięki czemu opowieść była na nim zogniskowana. W God of War 3 narracja jest rozwodniona przez różne postacie, interesy i cele, które pojawiają się jednocześnie. Fabuła nie jest zła czy trudna do śledzenia, ale nie oferuje również żadnych wyróżniających się momentów. Kratos poluje na bogów, zabija ich, a potem przestępuje nad ciałem w drodze do kolejnego celu, dopóki Olimp nie runie. Ocena maksymalna, prawie maksymalna, to naprawdę nie jest ważne. God of War 3 po prostu trzeba przejść.

Opinie zebrał Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)