W Hogwarts Legacy zabraknie tej rzeczy. I nie chodzi tylko o quidditcha

W Hogwarts Legacy zabraknie tej rzeczy. I nie chodzi tylko o quidditcha

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
Źródło zdjęć: © Steam
17.01.2023 11:16, aktualizacja: 07.02.2023 10:39

O Hogwarts Legacy wiemy już całkiem sporo, a swoją wiedzę możemy aktualizować praktycznie z każdym nowym dniem. WB Games dzieli się kolejnymi wskazówkami i być może dla wielu graczy będzie to przykra wiadomość.

Mimo że Hogwarts Legacy to gra osadzona w uniwersum Harry'ego Pottera, to nie wszystkie elementy znane z pierwowzoru pojawią się w rozgrywce. Tym samym nie uświadczymy quidditcha, chociaż pewna forma rywalizacji sportowej występuje. Samo latanie na miotle to arcyważny środek transportu, bowiem mapa Dziedzictwa Hogwartu jest olbrzymia.

W Hogwarts Legacy zabraknie jeszcze kilku innych elementów: w grze nie występuje tryb multiplayer i – co powinno ucieszyć graczy – zabraknie mikropłatności. Do tej listy należy dopisać kolejną rzecz, o czym poinformował wydawca WB Games.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tej funkcji zabraknie

Jeden z internautów zadał pytanie przedstawicielom WB Games, czy w Hogwarts Legacy można przenosić save'y między platformami. Odpowiedź brzmi "nie". Co prawda konta można połączyć, by zdobyć więcej nagród, ale dane zapisu gry "pozostaną na platformie, na której zostały utworzone".

Hogwarts Legacy to gra wybitnie familijna

Nie jest to jedyne pytanie, jakie zadał użytkownik Twittera. W kolejnym wątku spytał, jak wygląda kwestia slotów na zapisy. Okazuje się, że Hogwarts Legacy to gra o charakterze familijnym (uwzględniając oczywiście wymagania wiekowe 12+) ponieważ możemy stworzyć 4 oddzielne sloty dla postaci. Na każdego bohatera przypadnie 5 slotów automatycznego zapisu oraz 10 slotów zapisu ręcznego.

Premiera Dziedzictwa Hogwartu

Dzieło Avalanche Software zadebiutuje 10 lutego 2023 r. na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Nieco później, bo 4 kwietnia 2023 r., Hogwarts Legacy stanie się dostępne na PS4 oraz Xbox One.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)