Mapa Hogwarts Legacy, szybka podróż i kluczowe lokacje. To musisz wiedzieć

Mapa Hogwarts Legacy, szybka podróż i kluczowe lokacje. To musisz wiedzieć

Mapa Hogwarts Legacy, kluczowe lokalizacje i szybka podróż
Mapa Hogwarts Legacy, kluczowe lokalizacje i szybka podróż
Źródło zdjęć: © YouTube
13.01.2023 12:17, aktualizacja: 07.02.2023 10:43

Mapa Hogwarts Legacy jest ogromna i skrywa wiele tajemnic. Znajdziemy w niej lokacje, które miał okazję zwiedzić sam Harry Potter. W tym gigantycznym świecie normą będzie korzystanie z szybkiej podróży i latanie.

Premiera Hogwarts Legacy to kwestia najbliższych tygodni. To doskonały moment, by przeprowadzić rewizję swojego sprzętu gamingowego; pomogą nam w tym oficjalne wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy na PC. Przyda się mocniejszy sprzęt, by móc podziwiać całą mapę Dziedzictwa Hogwartu.

Wielu graczy zastanawia się, jak wygląda mapa Hogwarts Legacy. Mamy do czynienia z prawdziwym kolosem, gdzie znajdziemy lokacje znane z książek i filmów. Oto garść kluczowych informacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mapa Hogwarts Legacy skrywa wiele tajemnic

Oczywiste jest to, że w Hogwarts Legacy będziemy eksplorować popularną szkołę magii, jednak w toku rozgrywki zwiedzimy inne miejsca, co potwierdzili twórcy. Mapa Hogwarts Legacy zawiera między innymi:

 • Zamek Hogwart (znajdziemy tu Pokój Życzeń, Wielką Salę, główny dziedziniec, szklarnię, boisko do quidditcha, sale lekcyjne)
 • Jezioro Hogwartu
 • Zakazany Las
 • Wioskę Hogsmeade
 • Stację Hogsmeade
 • Ulicę Pokątną
 • Sklep Zonka
 • Nawiedzony sklep w Hogsmeade
 • Bank Gringotta

Hogwarts Legacy z ogromną mapą

Fragment mapy Hogwarts Legacy
Fragment mapy Hogwarts Legacy© YouTube

Mapa Hogwarts Legacy prezentuje się imponująco, ale dodajmy, że powyższa grafika przedstawia jedynie fragment całego świata, bowiem nie widać tu kilku wymienionych wcześniej lokacji.

Mapę Hogwarts Legacy zwiedzimy z lotu ptaka

Przemierzanie tak rozległego świata "z buta" to odważna inicjatywa. Twórcy mają tego świadomość i zadbali o to, by poznawanie mapy Hogwarts Legacy nie męczyło gracza. Będziemy więc latać na hipogryfie i miotle.

Mapę Hogwarts Legacy zwiedzimy latając

 • Hogwarts Legacy - Gameplay Showcase
 • Hogwarts Legacy: latanie na miotle
[1/2] Hogwarts Legacy - Gameplay ShowcaseŹródło zdjęć: © YouTube

Szybko podróż w Hogwarts Legacy

Kolejnym udogodnieniem jest system szybkiej podróży, co nie jest zaskoczeniem. W Hogwarts Legacy pojawia się dobrze znana Sieć Fiuu oraz Proszek Fiuu. Jego użycie dosłownie teleportuje gracza we wskazane miejsce. To kolejne nawiązanie do pierwowzoru.

Premiera Hogwarts Legacy jest już blisko

Co jeszcze skrywa mapa Hogwarts Legacy? Odpowiedź poznamy już wkrótce. Dzieło ze stajni Avalanche Software zadebiutuje 10 lutego 2023 r. na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. 4 kwietnia 2023 r., produkcja stanie się dostępna na konsolach starszej generacji.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)