W Fortnite powstało muzeum Holokaustu. Epic Games zatwierdza projekt

Muzeum Holocaustu w grze Fortnite
Muzeum Holocaustu w grze Fortnite
Źródło zdjęć: © Twitter

07.08.2023 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Fortnite, popularnej grze battle royale, zwiedzimy muzeum Holokaustu. Epic Games wyraża zgodę na wdrożenie projektu, który ma na celu edukację, a przypomnijmy, że społeczność Fortnite to ponad 400 mln graczy na całym świecie.

Gry bawią, gry uczą i oto kolejny dowód. Epic Games, twórcy Fortnite, zatwierdzają projekt, który pozwoli graczom zwiedzić wirtualne muzeum Holocaustu. Fundamentem tego przedsięwzięcia jest gra The Light in the Darkness, która opowiadała historię robotniczej rodziny polskich Żydów we Francji w czasie Holokaustu.

The Light in the Darkness możemy pobrać całkowicie za darmo z platformy Epic Games Store - wystarczy aktywne konto. Według samego dewelopera "jest to pierwsza gra wideo, która dokładnie przedstawia Holokaust".

Teraz Luc Bernard - reżyser wskazanej gry - rozwija ideę. Poinformował w mediach społecznościowych, że pomysł stworzenia wirtualnego muzeum w Fortnite spotkał się z aprobatą Epic Games. To niepowtarzalna szansa na to, by edukować ludzi poprzez wirtualną rozrywkę. Mówimy tu o ponad 400 mln graczach na całym świecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwsze muzeum Holokaustu w Fortnite

W praktyce mamy do czynienia ze specjalnym budynkiem wewnątrz środowiska Fortnite, gdzie znajdziemy specjalne tablice upamiętniające wraz ze zdjęciami i życiorysami. Gracz wciela się w obserwatora, nie jesteśmy zasypywani niezliczonymi mechanikami, co przekłada się na powagę sytuacji.

Luc Bernard wierzy w ten projekt i jest bardzo dumny. W swoim wpisie na portalu X - dawniej Twitter - zauważył, że "80 proc. amerykanów nie odwiedziło nigdy żadnego muzeum", a więc jest szansa, że ta inicjatywa sprawdzi się jako narzędzie edukacji.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)