W co się gra? „Half-Life 2", „Celtic Kings", „Jak rozpętałem II wojnę światową”

Druga część słynnego przeboju „Half-Life” pojawi się na rynku w trzech wersjach przeznaczonych dla różnych odbiorców. Studio Haemimont Games ujawniło, że od dłuższego czasu pracuje nad grą „Celtic Kings: The Punic Wars”

marcindmjqtx

18.11.2003 | aktual.: 08.01.2016 13:01

Druga część słynnego przeboju „Half-Life” pojawi się na rynku w trzech wersjach przeznaczonych dla różnych odbiorców. Studio Haemimont Games ujawniło, że od dłuższego czasu pracuje nad grą „Celtic Kings: The Punic Wars”

„Half-Life 2” w trzech odsłonach

Valve Software, producent drugiej części sławnego przeboju „Half-Life”, wybrał nietypowy sposób sprzedaży swojej gry. Pojawi się ona na rynku w trzech wersjach: najtańszej, umożliwiającej zabawę tylko jednemu graczowi, która trafi do supermarketów; druga będzie zawierała opcję gry w sieci i korzystania z modyfikacji przygotowanych przez graczy (tzw. modów) i będzie sprzedawana w sklepach z grami i elektroniką; najdroższej - „edycja kolekcjonerska”, ma zawierać różne atrakcyjne dodatki, dokładnie nie wiadomo jeszcze jakie. Będzie również możliwość kupienia „Half-Life 2” w systemie internetowej subskrypcji poprzez serwis Steam, prowadzony przez Valve - wtedy nie trzeba będzie osobno płacić za przygotowywane przez autorów rozszerzenia. Jak system będzie działał, zobaczymy - premiera „Half-Life 2” na Zachodzie zapowiadana jest na 30 września.

„Max Payne 2” w październiku

Już 15 października do sklepów na Zachodzie trafi druga odsłona w cyklu „Max Payne”. Jak dotąd niewiele wiadomo o scenariuszu gry, która jak poprzednia ma być stylizowana na komiksowy czarny kryminał. Autorzy obiecują za to świetną grafikę i pamiętając poprzednią część „Maxa Payne”, można im uwierzyć na słowo. Wystarczy też spojrzeć na ekrany z gry

„Wojny punickie”

Studio Haemimont Games ujawniło, że od dłuższego czasu pracuje nad grą „Celtic Kings: The Punic Wars”. Akcja tego sequelu „Celtic Kings”, docenionej strategii czasu rzeczywistego wzbogaconej o elementy role-playing, będzie się rozgrywać podczas wojen punickich - trzech wojen, które stoczyła Republika Rzymska z Kartaginą o dominację nad zachodnią częścią basenu Morza Śródziemnego (264-146 p.n.e.). W grze pojawią się postaci historyczne - m.in. sławny wódz kartagiński Hannibal. Oprócz Rzymian i Galów w grze znajdziemy dwie nowe strony walczące - Kartagińczycy i Iberowie, starożytni mieszkańcy Hiszpanii.

„XIII” nagrodzone

Podczas zakończenia targów gier komputerowych ECTS w Londynie 29 sierpnia wręczono nagrody producentom zaprezentowanych tam najciekawszych tytułów. Tytuł najlepszej gry zdobyło „XIII”, stylizowana na komiks strzelanina przygotowana przez Ubi Soft. Gra oparta jest na „silniku” „Unreal II”, a opiekę nad jej szatą graficzną sprawował znany belgijski rysownik komiksów Jean Van Hamme. Wydarzenia w czasie gry są „opowiadane” za pomocą unikalnego połączenia animacji komputerowych i komiksowych rysunków. Termin premiery „XIII” na Zachodzie to październik. Do nas zapewne gra zawita przed Gwiazdką.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.