Zmien skórke
Logo Polygamii

Valve zawiesza (tymczasowo) akcję cenzurowania nagości w grach

Czy może raczej zmienia metodę działania.

Tuż przed weekendem Bartek pisał na temat pomysłu Valve, mającego polegać na usuwaniu nagości z gier video. Developerzy dostali maile z prośbą o autocenzurę, których zlekceważenie skończy się po dwóch tygodniach usunięciem gry z oferty sklepu i zagotowało się. Idea może i słuszna, problem polegał jednak na tym, że ostrzeżenia dostali developerzy, którym przecież udało się spełnić swego czasu wymagania firmy odnośnie przyjęcia gry na platformę. Maile z prośbą dokonania autocenzury wysyłano bowiem prawdopodobnie na podstawie raportów od użytkowników.

Zdaje się jednak, że Valve zmieniło zdanie pod wpływem głosu sprzeciwu twórców. Poinformowano dziś twórców, że mogą zlekceważyć rozsyłane w piątek maile i że żadna gra nie zniknie ze sklepu już po dwóch tygodniach od daty ostrzeżenia. Wygląda jednak na to, że ta nagła zmiana zdania nie oznacza końca wojny z pornografią. Twórcy zostali przy okazji poinformowani o dodatkowym sprawdzeniu ich gier pod kątem zgodności z regulaminem usługi. Bardzo możliwe więc, że temat powróci za jakiś czas, gdy zostanie już ustalona lista tych, którzy mają coś na sumieniu.

Gratuluję Valve refleksji. Mają przecież prawo sami ustalać regulamin we własnym sklepie. Jedynie oparta na niejasnych przesłankach metoda działania budziła od początku moje wątpliwości. Chwila zwłoki i tak nikomu nie zaszkodzi, a chociaż ukara się tych, którzy rzeczywiście są winni całemu zamieszaniu. Pytanie jednak, czy będą to znów 2 tygodnie na poprawki czy może natychmiastowa emigracja ze sklepu…

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
5 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

Jim Sterling sugeruje że mogła za tym stać organizacja zwana poprzedni Morality in Media.
https://www.youtube.com/watch?v=SeMdPxXfEIM&t=0s

zergadis0
Użytkownik

…A tymczasem MangaGamer i Sekai Project (dwaj najwięksi wydawcy visual novel na zachodni rynek) podjęły wspólną decyzję o migracji na GOGa.
I słusznie, nawet jeżeli Valve obecną sytuację próbuje złagodzić, nie zmienia to faktu, że nadal mają zamiar ponownie sprawdzić gry pod kątem zawartego w nich contentu, a do tego dwa miesiące temu bez żadnego poinformowania studia usunęli ze Steama grę A Kiss for the Petals ~Maidens of Michael~ (i nadal jej nie przywrócili).

Bartosz Witoszka
Użytkownik

O nowy numer PlayWatch, czas nadrobić 😀 A tak na serio, to ja chętnie poczekam. Jeśli usprawnią ten system, to ja jestem za.

mirek83
Użytkownik

No cóż, jak mówi stare polskie przysłowie “nigdy nie stawaj między nerdem a jego waifu.”

trackback

[…] zagrać w Far: Lone Sails, twórcy Wolfensteina idą w cyberpunka, Valve chwilowo odpuszcza srogą cenzurę na Steamie i ktoś już (słusznie) łączy battle royale z […]

Popularne wpisy

Popularne Gry